Китай відмовився надати ВООЗ дані про перші випадки коронавірусу

09:20, 13 лютого 2021

Влада Китаю відмовилася надати експертам Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), які працювали в Ухані, первинну інформацію про ранні випадки зараження коронавірусом SARS-CoV-2, який викликає захворювання Covid-19, пише The Wall Street Journal з посиланням на фахівців ВООЗ.

За словами членів команди ВООЗ, китайська влада і вчені надали власні дослідження, при цьому китайська сторона запевняла, що не зафіксувала випадків Covid-19 в місяці, які передували його спалаху в Ухані. Однак експертам ВООЗ не дозволили ознайомитися з даними, які лежали в основі цих досліджень, і які дали б їм можливість проаналізувати, наскільки рано і наскільки інтенсивно вірус почав поширюватися в Китаї. Йдеться про перші 174 випадки зараження на той час новим коронавірусом.

Як заявили фахівці ВООЗ, без цих даних неможливо провести повне епідеміологічне розслідування.

Раніше The Wall Street Journal також повідомляла, що попередні результати досліджень експертів ВООЗ показали, що коронавірус міг з’явитися на два місяці раніше, ніж це було офіційно підтверджено.

Як відомо, пандемія вперше виникла в центральному китайському місті Ухань наприкінці 2019 року. Походження вірусу досі залишається предметом суперечок.

Команда ВООЗ пообіцяла зосередитися на тому, як коронавірус перейшов від тварин, які, як вважається, були кажанами, до людей.

У минулому році місія ВООЗ вивчала реакцію влади Китаю на вірус, а влітку інша місія заклала основу для майбутнього розслідування.

Експерти ВООЗ прибули до Уханя більш ніж через рік після спалаху – 14 січня 2021 року. Наразі вони вважають, що передача вірусу від тварини до людини через проміжну ланку є найбільш вірогідною гіпотезою походження коронавірусу, але не можуть встановити, як вірус потрапив до Уханя. Разом з тим, версію про лабораторне походження коронавірусу фахівці ВООЗ назвали малоймовірною, а тому припинили її досліджувати.