Китайці планують інвестувати $515 млн в українське садівництво

08:55, 1 березня 2017

Державна корпорація Китаю China Haisum Engineering, що займається розробкою і впровадженням інфраструктурних проектів, має намір протягом наступних двох років інвестувати майже півмільярда доларів у розвиток української галузі садівництва. Про це пише УНІАН з посиланням на голову асоціації «Укрсадпром» Дмитра Крихту.

«Завдяки китайській корпорації українські садівники зможуть отримати 515 млн доларів впродовж наступних двох років. Це прекрасна можливість для того, щоб зробити українське садівництво конкурентоспроможним на світовому ринку», - сказав Крихітка.

Зокрема, за його словами, 170 млн доларів планується скерувати на розвиток галузі переробки плодів, 30 млн доларів – на будівництво фруктосховищ і 120 млн доларів – на будівництво виробничо-логістичних комплексів.

Також важливим напрямком співпраці стане удосконалення вітчизняних систем зрошення, в яке китайська сторона планує інвестувати 53 млн доларів. «Це ті ключові напрямки, які впливають на стан садівництва», – сказав Дмитро Крихітка.

Він зазначив, що китайські партнери відібрали для фінансування 18 проектів у 16 областях України. При цьому суми інвестицій для кожного з них будуть коливатися від 200 тис. доларів до 25 млн доларів. Голова української асоціації додав, що ці кошти стануть доступними для вітчизняних садівників після проведення міжнародного форуму в Пекіні в травні поточного року.

Як зазначив генеральний директор департаменту з міжнародних зв’язків китайської корпорації Гонг Чжюн, вони зацікавлені у співпраці і готові поділитися з Україною своїм досвідом у цій сфері.

«Ми готові надати фінансування Україні. Ми готові поліпшити стан українських корпорацій і населення в цілому шляхом співпраці, модернізації та будівництва нових об’єктів на території України», – сказав він.

Китай наразі є одним з ключових торговельних партнерів України. Найбільшою статтею українського експорту в Китай є продовольство.

До слова, Україна у 2016-2017 маркетингових роках збільшила експорт цукру у 33 рази – до 344 тисяч тонн. За даними міністерства агарної політики та продовольства, у порівнянні із попередніми роками, українські аграрії виростили не тільки великий врожай цукрових буряків, але й якісний. Покращення якості сировини дало змогу у поточному сезоні отримати 6,9 тонн цукру з одного гектара, що втричі більше, ніж в 2010 році.