Президент Росії Володимир Путін нагородив медаллю Пушкіна кількох українських політиків «за великий внесок у збереження й популяризацію російської мови й культури за кордоном».
В указі Путіна від 9 лютого 2013 року, про який повідомили сьогодні, наголошується, що державні нагороди Російської Федерації отримали народні депутати від Партії регіонів Сергій Ківалов, Вадим Колесніченко, Олег Царьов і Дмитро Шенцев, а також депутат Верховної Ради VI скликання Юрій Болдирєв.
Медаллю Пушкіна нагороджують російських громадян та іноземців за заслуги в області культури й мистецтва, освіти, гуманітарних наук і літератури, за внесок у вивчення й збереження культурної спадщини, у зближення й взаємозбагачення культур націй і народностей, за створення високомистецьких образів.
Як інформував ZAXID.NET, Верховна Рада України ухвалила ініційований Партією регіонів, зокрема розроблений Ківаловим і Колесніченком законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня 2012 року. 8 серпня президент України Віктор Янукович підписав його, Закон набув чинності 10 серпня. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська та Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради вже ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною. Крім того, кримський парламент доручив до 10 жовтня 2012 р. підготувати і внести на розгляд кримських депутатів пропозицію щодо реалізації мовного закону.
Угорська мова стала регіональною в місті Береговому (Закарпаття), а молдавська (румунська) - в селі Тарасівці Чернівецької області.
Румунська також стала регіональною мовою в селі Біла Церква (рум. Biserica Alba) Рахівського району Закарпатської області.
Додамо, що 9 жовтня 2012 року депутати Львівської обласної ради визнали нечинним Закон "Про засади державної мовної політики" на території Львівщини. Аналогічні рішення раніше прийняли Тернопільськата Івано-Франківська облради.
30 січня цього року КС відмовився оцінювати конституційність мовного закону