Ківалов з Колесніченком підготували поправки до мовного закону

19:45, 17 серпня 2012

Автори закону про засади державної мовної політики внесли свої пропозиції в робочу групу з розробки і внесення системних пропозицій з удосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.

Про це повідомив Укрінформ з посиланням на прес-службу члена парламентської фракції Партії регіонів Сергія Ківалова.

"Президент підписав Закон "Про засади державної мовної політики" і відразу ж створив робочу групу щодо підготовки змін до нього, - нагадав Ківалов - В цю робочу групу увійшли, природно, і ми з Вадимом Колесніченком. Учора ми вже направили пропозиції щодо поправок, які мають удосконалити новий закон".

За його словами, свої зауваження щодо поправок до закону вони надали і керівнику робочої групи з розробки і внесення системних пропозицій з удосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні Раїсі Богатирьовій, і керівнику підгрупи Леоніду Кравчуку.

"Думаю, у вересні Верховна Рада прийме наші пропозиції з внесення змін до закону... Велика частина поданих нами поправок - це ті, які ми вже подавали після прийняття закону у першому читанні, але вони не були розглянуті парламентом через інтриги опозиції і профільний комітет", - повідомив депутат.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». Згодом голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав його і відправив президентові України Віктору Януковичу. Додамо, що раніше В.Янукович заявляв, що прийме рішення щодо ухваленого закону лише після його ретельного фахового аналізу та експертних висновків. Янукович підписав Закон №5029-VI "Про засади державної мовної політики" 8 серпня 2012 року. Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

3 серпня Одеська міська, а 15 серпня - Одеська обласна ради надали російській мові статус регіональної.

14 серпня Краснолуцька міська рада Луганської області вирішила дублювати тексти в офіційних документах російською мовою поряд з українською.

16 серпня статус регіональної російській мові надали Запорізька й Донецька обласні ради, а також Севастопольська міська.

17 серпня російська стала регіональною на Херсонщині.