Ківалов: Закон мав припинити шалене цькування російської мови в Україні

21:35, 28 березня 2011

Голова комітету Верховної Ради України з питань правосуддя Сергій Ківалов вважає несправедливою критику законопроекту «Про мови в Україні» з боку Венеціанської комісії. За його словами, свою позицію щодо цього питання він виклав у письмових зауваженнях комісії.

«Я, перш за все, вітаю, що Венеціанська комісія, нарешті, визнала загальновідомий факт, що російська мова має в Україну історичну основу», - цитує Ківалова його прес-служба, повідомляє Фокус.

«Я згоден з тим, щоб російську мову включити до Конституції України як другу державну. Цілком згоден і з тим, що мовне питання в Україні треба негайно врегулювати», - прокоментував депутат висновок Венеціанської комісії щодо законопроекту.

Ківалов підтримав позицію комісії і щодо критики протиправного закриття в Україні шкіл, де навчання велося не українською мовою, зокрема закриття російськомовні школи.

«Проти інших висновків Венеціанської комісії - я рішуче заперечую», - заявив Ківалов, повідомивши, що свою позицію виклав у письмових зауваженнях комісії. «І в Україні, і за кордоном повинні знати правду», - додав він.

За словами депутата, «в законопроекті - ні слова про якесь штучне посилення російської мови, тим більше на противагу українському». Єдина мета законопроекту - це на законодавчому рівні, раз і назавжди відбити охоту і можливість політичним тимчасовим влаштовувати таке шалене цькування російської мови і російськомовного населення, яке ми бачили протягом кількох років після «перемоги» помаранчевої "революції", - підкреслив Ківалов.

«Кожен українець, який любить свою країну, розуміє - саме в мирному співіснуванні російської, української та інших корінних мов і культур на території України, їх взаємному збагаченні й повазі - запорука процвітаючої України, яка відкрита світу і займає в ньому своє гідне місце», - переконаний депутат.

Нагадаємо, Венеціанська комісія поставила під сумнів відповідність законопроекту «Про мови в Україні» Конституції: на її думку, в разі його прийняття російська мова буде прирівняний до державної.