Києву і ЄС радять подумати, яким чином Москва їм шкодитиме

18:08, 31 липня 2013

Якщо ЄС підпише з Україною Угоду про асоціацію, то майже однозначно з боку Росії матимуть місце кроки у відповідь для зриву процесу євроінтеграції. Таку думку висловив британський політолог Джеймс Шерр.

За його словами, якщо ЄС підпише Угоду про асоціацію з Україною, то росіяни розглядатимуть це як початок інтеграції Києва у ЄС, котра з часом завершиться членством України у ЄС, пише Тиждень.ua.

«А в Кремлі великого значення надають тому, аби не допустити просування сусідньої країни в орбіту Євросоюзу, що для Москви означало б утрату впливу і здатності визначати траєкторію української політики, економіки тощо. Отже, майже однозначно з боку Москви матиме місце тиск із вимогами вдатися до кроків у відповідь, щоб зірвати цей процес», - вважає Шерр.

Він відзначив, що в України зараз дуже вразливе становище.

«Києву та Брюсселю варто перейматися тим, як саме їм можуть перешкодити, особливо з огляду на теперішній стан України, її вразливість, напружену внутрішню ситуацію, розколи, присутність і вплив економічних інтересів, тісно пов’язаних із Росією, розвідувальних служб, Чорноморського флоту в Криму тощо. Якщо хтось гадає, ніби від дня підписання Угоди про асоціацію становище України поступово ставатиме безпечнішим і кращим, то ці люди можуть зазнати великого шоку», - відзначив експерт.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович прогнозує підписання угоди про асоціацію України і ЄС у листопаді. Європа не має остаточного рішення щодо підписання угоди про асоціацію з Україною, і українській стороні ще багато чого необхідно зробити. Про це сказали міністри закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс і міністр європейських справ Данії Микола Ваммен журналістам після зустрічі із президентом Януковичем.

Додамо, 5 червня в Люксембурзі Рада зі співпраці України з ЄС затвердила перелік і план з виконання першочергових реформ, які потрібні для зближення з Європою.