Офіційний Київ минулого року двічі звертався до секретаріату Європейського енергетичного співтовариства з вимогою не підтримувати будівництво «Південного потоку», але попри це Болгарія, яка є членом Європейського Союзу заявляє про початок будівництва об’єктів «Південного потоку» на своїй території, висловив думку експерт з енергетичних питань Валентин Землянський.
«На скільки мені відомо, як мінімум два листи було в минулому році, один датувався лютим, другий – листопадом минулого року на ім'я секретаріату Енергетичного співтовариства. Їх відправило Міністерство енергетики, про це досить багато писали в російській пресі, з вимогою не підтримувати «Південний потік». Тобто не вести переговори щодо подальшого будівництва «Південного потоку». Але ми бачимо заяву Болгарії, що з початку року, у квітні місяці почнуть будівництво своєї частини «Південного потоку» - це Євросоюз, це європейська країна. Тобто, «Південний потік» є дискримінаційним», – сказав Землянський в ефірі «5 каналу».
Нагадаємо, «Південний потік» – це російсько-італійський проект системи газопроводів, що має пройти дном Чорного моря в обхід України з Новоросійська в болгарський порт Варну і далі через Балканський півострів в Італію й Австрію.
Україна розглядає реалізацію Росією проекту «Південний потік» як проблему для української газотранспортної системи, але вживає заходи для можливого завантаження своєї ГТС каспійським газом.
Раніше Юрій Бойко сказав, що через два роки Україна видобуватиме з Чорного моря більше газу, ніж інші країни разом узяті.
Крім того, німецька RWE Supply&Trading розповсюдила заяву, згідно з якою компанія до травня 2013 року імпортує в Україну 5 млрд кубометрів газу. Постачання почалися 1 листопада і до цих пір передбачалося, що протягом року в країну надійде не більше 4,3 млрд кубометрів газу.