Київ проігнорував прохання Меркель щодо Тимошенко, – німецький політолог

09:18, 11 вересня 2013

Євроінтеграція України має для європейців важливе значення. Особливо, зараз, коли простежується різке погіршення російсько-європейських відносин. Тому і перейшли більшість країн ЄС з ультиматумів на тему Юлії Тимошенко та вибіркового правосуддя на більш помірну і геостратегічну риторику.

Німеччина до цієї більшості не належить, сказав Радіо "Свобода" відомий німецький політолог Олександр Рар. «Пані Меркель свого часу сказала, що особисто просить українське керівництво відпустити Тимошенко на лікування до Німеччини, що Київ проігнорував, – пояснює експерт. – Німеччина гостріше і частіше за інших порушувала це питання, і цей фактор залишається для неї дуже критичним. Тому я не виключаю можливість, що Меркель може в останній момент не підписати Угоду про асоціацію з Україною. Тоді в Європі відбудеться розкол».

«Але, – продовжує берлінський політолог, – розколу в Євросоюзі Німеччина теж не бажає, про що свідчить хоча б її позиція в "сирійському питанні". Тому вона, незважаючи ні на що, ще буде зважати на позицію, яку займуть більшість її європейських партнерів».

Нагадаємо, Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. А 5 вересня Верховна Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з євроінтеграційного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС.

Додамо, 25 липня міністр закордонних справ України Леонід Кожара сказав, що міжнародне і національне законодавства не передбачають можливості лікування Тимошенко за кордоном. 21 червня в Києві міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле нагадав українській владі про готовність його країни прийняти Тимошенко для лікування.