Київське метро звернеться до поліції через невдалий експеримент журналістів «1+1»

Журналісти залишили в метро дві коробки, щоб перевірити реакцію пасажирів

14:09, 5 квітня 2017

На станціях київського метро «Лісова» та «Хрещатик» журналісти залишили дві коробки, щоб перевірити реакцію пасажирів на підозрілий предмет, але можуть понести за це покарання, повідомила прес-служба «Київського метрополітену».

Підозрілі коробки побачили працівники метро, які відразу викликали на місце правоохоронців, що несуть службу у підземці. Однак з’ясувалося, що коробки загрози не несуть, а залишили їх журналісти, які проводять експеримент.

«“1+1” залишили коробки на “Лісовій” та на “Хрещатику”. Напевне, думають, що це дуже вдало і смішно, поки в Санкт-Петербурзі хоронять людей, які загинули внаслідок теракту в метро», – йдеться в повідомленні.

Як повідомила речниця київської підземки Наталка Макогон, про те, що проводитиметься такий експеримент їх ніхто не попереджав, тож наразі метрополітен готує відповідну заяву до поліції.

«Нас про те, що будуть такі дії, не повідомляли. Але це не жарти. Зараз ми готуємо відповідну заяву до поліції», – сказала вона в коментарі «Українській правді».

«Коли на станції працівник помічає підозрілий предмет (у нас є інструкція, як діяти), то він відразу викликає правоохоронця. Так було і з коробками. Викликали правоохоронців, звісно», – зазначила Макогон.

Вона додала, що довго «самотні» торби чи коробки лежати у метро не будуть.

«У нас є працівник метро на станції, є правоохоронці, плюс у нас є планові перевірки з цього питання у певні години. Скільки їх і в який час, сказати не можу», – сказала речниця метро.

Водночас, за її словами, пасажири рідко повідомляють про підозрілі предмети.

«На жаль, дуже нечасто пасажири заявляють про таке. Всі думають, що то не їхня справа і що вони поспішають найбільше. Але це питання безпеки усіх», – наголосила Макогон.

Вона закликала людей повідомляти про кожен виявлений на станціях предмет правоохоронцям чи працівникам метро і в жодному разі не оглядати його самостійно.

Як наголосила речниця поліції Києва Оксана Блищик, подібні жарти можуть призвести до адміністративної відповідальності.

«Про коробки до нас звернення ще не надходило. Але о 10:30 на станції метро “Лівобережна” патрульний поліцейський, який ніс службу, побачив рюкзак на платформі. Він пішов до того рюкзака, до нього відразу підбіг хлопець, сказав, що він журналіст і проводить експеримент, бо йому цікаво, як люди будуть реагувати на залишений без нагляду предмет. Ми зареєстрували цю подію у Журнал єдиного обліку заяв і повідомлень, і вона буде розглядатися у встановленому законом порядку», – сказала Блищик.

На запитання, яка відповідальність загрожує за такі «жарти», Блищик сказала: «Я не слідчий. Я не знаю, як слідчий кваліфікує це. Це може закінчитися адміністративною відповідальністю».

Як відомо, після вибухів у підземці російського Санкт-Петербурга, де загинули 14 осіб, у метро Києва посилили заходи безпеки. У поліції Києва розповіли, що починаючи з 2014 року КП «Київський метрополітен» отримало понад 150 дзвінків про «мінування», жоден з них не підтвердився.

Разом з тим з початку року столична поліція вилучила у пасажирів метрополітену 81 детонатор, 54 тротилові шашки, 645 набоїв, 7 гранат, пістолет, порох, димові шашки та холодну зброю.