Київські фахівці ревізують львівські лікарні

19:19, 18 березня 2015

Сьогодні, 18 березня, до Львова прибула група фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова та Інституту педіатрії акушерства і гінекології. У межах всеукраїнського проекту "Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» вони вже відвідали 14 областей. У Львові побували в обласній клінічній лікарні. 

Зокрема у кардіохірургічному відділенні головний кардіохірург МОЗ України Костянтин Руденко разом із колегами проконсультував дорослих пацієнтів та дітей. Столичні медики також оглянули обладнання і поспілкувались з персоналом.

Рівень львівських кардіохірургів Костянтин Руденко назвав не гіршим за столичний, бо практично усі види операцій на серці, за винятком пересадки, у Львові успішно виконують.

Однак лікарням потрібна підтримка держави. Тому, за твердженням київських фахівців, екстрена кардіологічна терапія повинна бути безкоштовною. Йдеться про перші дві години, коли у гострих станах хворому потрібні дорогі препарати. Наприклад, ціна одного флакону ліків, які потрібно ввести, аби уникнути інсульту, сягає близько 20 тисяч гривень.

«Де людина з села чи навіть і з міста знайде 20 тисяч, щоб купити цей флакон. Це неможливо. Тому планова хірургія, операції і так далі - це вже можливо розглядати як приватну медицину чи страхову. Але оці принципові перші години, коли людині рятують життя, держава повинна брати на себе», - наголосив Костянтин Руденко. 

У Львові окрім обласної лікарні фахівці МОЗ відвідають ще декілька закладів і вирушать у віддалені райони області. 

Загалом результатом таких поїздок різними регіонами України будуть рекомендації для Міністерства охорони здоров'я - аби за наявних можливостей у лікувальних закладах зменшити рівень смертності через кардіозахворювання. Адже нині, за словами фахівців, причиною смерті понад 60% померлих в Україні є саме хвороби серця.