Журналіст і літературний критик Юрій Володарський вважає, що прийняття будь-якого з трьох мовних законопроектів (законопроекти №5556, №5669, №5670), які знаходяться на розгляді у Верховній Раді, позбавить його професії. Про це він заявив в інтерв'ю «Громадському радіо».
«Якщо один з цих законів буде прийнятий, його будуть порушувати. Правосуддя буде працювати так само вибірково, як воно працює в Росії, а ухвалення будь-якого з трьох законопроектів про мову позбавить мене професії», - вважає літературний критик.
На його думку, всі три законопроекти не мають з правами людини нічого спільного і якщо якийсь із них буде прийнятий, то на Україні як на демократичній державі можна буде «ставити хрест». Для порівняння, Володарський висловився про закон Ківалова, який на його думку, не ніс Україні таких глобальних потрясінь, які несуть нові законопроекти.
«Цей закон (Закон Ківалова, - ред.) дозволяв не змінювати ситуацію в силу об'єктивних причин. Ті три закони, які зараз зареєстровані, її в корені можуть поміняти. Всі ми добре пам'ятаємо, як з подачі В'ячеслава Кириленка і партії «Свобода» в перші дні після перемоги Революції Гідності закон Ківалова нібито скасували, але було накладено вето. Це було єдине вірне рішення, тому що у нас могла б бути тепер і харківська, і одеська «народна республіка». Ситуація була хиткою. Все могло б піти за іншим сценарієм. Нічого хорошого скасування закону Ківалова-Колесніченка в той час не принесла б», - заявив журналіст.
Юрій Володарський вважає, що будь-який з нових мовних законів передбачає практично повне витіснення російської мови з усіх публічних сфер. «Не можна буде видавати російськомовні ЗМІ без перекладу на українську, яка, швидше за все, буде нерентабельною. Не можна буде випускати російськомовні книги без перекладу на українську мову. Для кого це закон? Для людей, чи для ідеології? Про що думають люди, які написали цей закон, в плані повернення Донбасу і Криму?», - поцікавився він.
Окрім того, критик зазначив, що виконання положень нових законів буде такою ж насильницькою українізацією, якою свого часу була насильницька русифікація. «Одні гнобили інших. Тепер інші будуть пригнічувати цих», - сказав він.
На зауваження про те, що навіть в умовах незалежності українська мова почасти є пригнобленою, адже переважна більшість Східної і Південної України і навіть Києва говорить російською, Володарський заявив, що й «російська мова в Україні є пригнобленою з тієї причини, що українською говорить значна кількість людей на заході України і в Києві».
«Чи є якісь норми закону, які пригнічують українську мову? Якщо ці мовні закони будуть прийняті, то це буде не утиск мене як журналіста, а практично знищення мене, майже заборона на професію», - зазначив Володарський і додав, що реально закони не будуть працювати, тому що неможливо все російськомовне населення Одеси, Харкова, Миколаєва перевести на українську у публічній сфері.
Слід зазначити, що 51-річний Юрій Володарський є постійним літературним оглядачем журналів «ШО» і «Фокус», а також газети «2000». Він народився у Києві і є випускником математичного факультету Тартуського університету. У журналістиці працює з 2002 р., зокрема в журналах «Афіша», «10 днів», «Профіль». Був головним редактором журналів L'Optimum і «Антиквар», редактором відділу культури і заступником головного редактора газети «24».