У четвер, 30 квітня в офісі компанії «Київстар» у Львові відбулось перше публічне тестування 3G зв’язку. Наразі лише для журналістів і лише на тестових телефонах компанії, але присутні змогли в повній мірі відчути переваги нової технології.
Попри те, що на сьогодні базова станція працює лише на половину своєї реальної потужності, швидкість, яку продемонстрували тестові пристрої, склала до 10 МБ за секунду при прийомі даних та 4,7 Мбіт за секунду для передачі даних.
Разом з тим, у львівській тестовій лабораторії «Київстару» (3GKyivstarTestLab)в 3G мережі вдалося досягнути швидкості 20-30 Мбіт за секунду передачі даних . Олександр Марцонь, головний інженер пояснив, що ці данні є коректними саме для тестової станції. В реальних умовах швидкість буде меншою, адже вона залежить, в тому числі, і від кількості користувачів даної базової станції.
Проте, досвід країн, де вже давно працює ця технологія, свідчить, що в навантаженій мережі на одного абонента припадає в середньому 2-4 Мбіт за секунду. За словами Святослава Гнатіва, директора з розвитку та супроводу будівництва мережі 3G, для звичайного користувача швидкість 1,5 Мбіт за секунду є цілком достатньою для якісного використання всіх сервісів.
Під час тестування мережі в офісі «Київстару», можна було побачити різницю між сучасною технологією 2G та майбутньою 3G. Музичний файл, середнього розміру 3 МБ завантажився за 10 секунд у 3G та за 410 секунд в мережі 2G.
Також виявилось, що в 3G справді реально здійснювати відеодзвінки за допомогою таких сервісів як, наприклад, Skype чи Viber. Користувачі цих сервісів з досвіду знають, що спроба відеодзвінків в мережі 2G, зазвичай, завершується «відключенням зображення». Натомість 3G дає можливість повноцінного відеозв'язку. Щоправда, під час тестування з’ясувалось, що якість також залежить від конкретної програми, наприклад, відео в Skype кращої якості ніж у Viber.
Проте різниця у швидкості передачі даних, за словами Святослава Гнатіва, залежить ще від ряду факторів. Майбутнім користувачам варто знати, що якість сервісу міняється в залежності від технологічних особливостей смартфону та віддаленості від базової станції, і навіть від швидкості пересування користувача.
«Чим далі ви будете від базової станції, тим меншою буде швидкість передавання даних. Проте в умовах міста це буде не відчутно, адже «Київстар» планує максимально використовувати вже існуючу інфраструктуру мережі 2G, тому щільність покриття буде високою», - пояснив Гнатів.
Він також розповів, що якість сигналу буде кращою при використанні новіших поколінь смартфонів та при меншій кількості одночасних користувачів. Проте директор з розвитку запевнив, що канали передачі даних компанії є достатніми для нормального рівня сигналу навіть при значній кількості користувачів. Однозначно, не варто розраховувати на швидке завантаження, наприклад, відео під час руху в автомобілі – технологія 3G чутлива до швидкості.
Питання про те, коли вже запрацює 3G у Львові не лише в офісі «Київстару» , а й на вулицях міста, поки що залишилось відкритим. Але в компанії запевнили, що це «буде швидше, ніж вам здається».
До речі, за статистикою, серед українських користувачів мобільного зв’язку, 43% є активними користувачами мобільного інтернету. Відтак, оператори переконані, що нова технологія буде затребувана.
Обіцяють також, що тарифи будуть розумними, адже, як пояснив Святослав Гнатів, немає сенсу будувати мережу, якою ніхто не буде користуватися.