Кличка не цікавить «імітація діяльності» у тіньовому уряді

12:15, 22 грудня 2012

Лідер партії «УДАР» Віталій Кличко не вважає тіньовий уряд ефективним інструментом опозиції для моніторингу дій влади.

«Що стосується тіньового уряду, то, на превеликий жаль, в Україні діяльність цього органу не була ефективною. Думаю, навіть мало хто з експертів згадає, що як мінімум дві політичні сили в останні роки заявляли про створення тіньового уряду — але далі кількох засідань і заяв справа не йшла», — заявив політик.

За його словами, в Україні досі є кілька серйозних проблем, які роблять неможливою ефективну роботу тіньового уряду.

«По-перше, це непублічність, критична закритість нинішньої влади, зокрема, і щодо діяльності Кабміну. Згадайте, як готувався держбюджет-2013. Навіть міністри та діючі депутати не знали його ключових параметрів аж до самої хвилини голосування. Це неприпустимо, і ми будемо вимагати від влади більшої прозорості», — підкреслив Кличко.

«Друга проблема — влада абсолютно не налаштована на діалог з опозицією. Ритуальні заяви Азарова про необхідність співпраці навряд чи варто брати до уваги. Оскільки діалог починається тоді, коли влада усвідомлює, що опозиція — не просто три парламентські фракції, в які входять 180 депутатів. За ними — мільйони громадян України. Це потрібно враховувати», — додав він.

«Тому ми не налаштовані витрачати свій час даремно і займатися імітацією діяльності, у тому числі створюючи тіньовий уряд. Ми доб'ємося, щоб наша позиція звучала, щоб її сприймали, до неї прислухалися і враховували», — зазначив лідер «УДАРу».

 

Опозиція дуже динамічно почала свою роботу у Верховній Раді нового скликання, але суспільство чекає не тільки силових дій, але й інтелектуальних – опозиції необхідно створювати тіньовий уряд, вважає експерт Корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко.