Я зацікавлений в тому, щоб партія УДАР Віталія Кличка чітко була в опозиції до Януковича, до його політики, і ми дружно працювали на спільний результат. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив кандидат в депутати за списком Об'єднаної опозиції «Батьківщина» Анатолій Гриценко.
Коментуючи підписання угоди про створення демократичної коаліції у парламенті наступного скликання між «Батьківщиною» і «Свободою», Гриценко зазначив:
«Під час підписання я сказав, у тому числі даючи певну відповідь на реакцію Віталія Кличка і на його відсутність: за цим столом не діляться портфелі, як він неправдиво сказав, за цим столом беруться зобов’язання публічні, відкриті й скріплюються підписами, щоб журналісти і все суспільство могли потім перевірити».
За словами Гриценка, зафіксовані в угоді 10 пунктів (серед яких імпічмент Януковичу, скасування пенсійної реформи і Податкового кодексу, мораторій на продаж земель до 2016 року, прийняття закону про відкликання народного депутата, не-голосування за обрання президента у парламенті тощо) – це принципова позиція двох політичних сил, що показує, як буде працювати опозиція в парламенті.
«Важливо, щоб Віталій Кличко і партія УДАР, і насамперед ті мажоритарники в округах від УДАРу, на користь яких ми зняли своїх кандидатів, займали таку саму позицію. Тому що я відверто скажу, я ж проводжу зустрічі з людьми – на кожній ставиться питання: Кличко – в опозиції чи ні? Значить, є питання, на які треба дати відповіді», - вважає Гриценко.
Він згадав, як у 2004 році працював у штабі Ющенка і так само не чув чіткої позиції:
«Ми готували проекти публічних виступів і писали: «режим Кучми», «злочини режиму Кучми», а Ющенко закреслював і писав: «влада». Його прорвало лише після того, як сталося те, що сталося із здоров’ям. Так от, Віталій зараз іде тією ж траєкторією – він не називає жодного прізвища».
Гриценко вважає позитивним кроком узгодження між УДАРом і «Батьківщиною» кандидатур 50 мажоритарників, хоча оптимальною була би домовленість по всім 225 округам ще у червні.
Нагадаємо, 19 жовтня низки опозиційних політичних партій підписали угоду про формування демократичної коаліції у Верховній Раді VII скликання.
У підписанні угоди між демократичними силами взяли участь представники опозиції Юрій Гримчак, Анатолій Гриценко, Олександр Турчинов, Арсеній Яценюк, Єгор Соболєв, Борис Тарасюк, В'ячеслав Кириленко і Олег Тягнибок. Також дану угоду підписала Юлія Тимошенко. Участь у цій церемонії не взяв лідер партії УДАР Віталій Кличко. Згодом лідер УДАРу заявив, що про формування коаліції потрібно говорити після виборів. В опозиції заявили, що відмова Кличка підписати угоду про коаліцію зіграє на руку регіоналам.
Експерт Корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко припустив, що Кличко не підписав угоду про співпрацю в новому парламенті з Об’єднаною опозицією для того, аби зібрати як можна більше голосів колишнього електорату Партії регіонів на сході та півдні країни.
Вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах.