Кличко майже на 20% обходить Попова у рейтингу, - дослідження

10:37, 31 травня 2013

Якби вибори мера Києва відбувались у травні 2013 року, то 35,9% серед тих, хто має наміри брати участь у виборах, підтримали б Віталія Кличка, 17,1% – Олександра Попова, понад 11% – Петра Порошенка. Такі результати дослідження, проведеного 20-26 травня, оприлюднила Соціологічна група «Рейтинг».

Згідно з результатами, участь у них взяли б близько 60% виборців, повідомили у прес-службі «Рейтингу».

Понад 5% виборців підтримали б Миколу Томенка, близько  4% – Андрія Іллєнка, близько 3% – Миколу Катеринчука, близько 2% – Анатолія Гриценка та Олега Ляшка. Ще близько 3% проголосували б за інших кандидатів, кожен шостий опитаний не визначився з вибором.

Порівняно з березнем 2013 року зросли рейтинги В.Кличка (з 31 до 36%), П.Порошенка (з 7 до 11%) та М.Катеринчука (з 1 до 3%). Натомість показники О.Попова погіршилися з 20 до 17%. Також зменшилась кількість респондентів, які не визначилися з вибором (з 25 до 15%).

Через домінування у столиці опозиційних настроїв, розподіл невизначених відбувся на користь кандидатів, які асоціюються з опозицією. Крім того, О.Попов частково втратив симпатиків на користь П.Порошенка, оскільки їх електорати досить схожі і орієнтовані передусім на старших людей. Водночас на молодь орієнтовані В.Кличко та М.Катеринчук.

Жінки більше підтримують М.Катеринчука, П.Порошенка та О.Попова, також серед жінок більше «невизначених». У свою чергу, чоловіки більше підтримують А.Гриценка, А.Іллєнка та  В.Кличка.

Аудиторія дослідження: населення Києва віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 1002 респондентів. Метод дослідження: телефонне опитування, вибірка репрезентативна за віком, статтю та районами Києва. Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3,1%, для значень близьких до 30% - не більше 2,8%, для значень близьких до 10% - не більше 2%.

Нагадаємо, Конституційний суд України 30 травня прийняв рішення, що вибори в Києві повинні проводитися одночасно з місцевими виборами у жовтні 2015 року.

Опозиція має намір просити Венеціанську комісію оцінити правові аспекти рішення КС і пропонує Раді провести вибори у Києві у жовтні цього року.