Підписання Угоди про асоціацію дасть українській опозиції додаткові важелі впливу на чинну владу в Україні та створить більш сприятливі умови для проведення чесних виборів у 2015 році і здійснення масштабних реформ після перемоги кандидата від демократичних сил.
Про це заявив журналістам лідер партії УДАР Віталій Кличко після зустрічі з Єврокомісаром з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле у Брюсселі.
Кличко розповів, що на зустрічі відбулася відверта і конструктивна дискусія, під час якої лідери української опозиції обговорили з Єврокомісаром найважливіші питання, які Україні треба вирішити для успішного проведення саміту у Вільнюсі.
“Від того, чи відбудеться підписання Угоди, величезною мірою залежатиме майбутній напрямок розвитку України і усього сусіднього з нею регіону”, - цитує Кличка прес-служба партії.
Політик також висловив впевненість, що підписання Угоди допоможе вирішити проблему політичних в’язнів в Україні – і, зокрема, питання звільнення Юлії Тимошенко.
За його словами, опозиція готова підтримати євроінтеграційні закони та докласти всіх зусиль для ухвалення необхідних рішень, незважаючи на небажання влади діяти за демократичними принципами та в інтересах країни.
“Роль опозиції в цьому процесі полягає не тільки в голосуванні. Ми маємо не просто підтримати закони, які є євроінтеграційними за назвою. Ми повинні проконтролювати, щоб в них були враховані всі зауваження та вимоги ЄС і Венеціанської комісії”, - підкреслив Кличко.
Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, у яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.
23 серпня Високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кетрін Ештон сказала, що партнерство з Євросоюзом "цілком досяжне" для України і принесе їй вигоду.