Клімкін пояснив, чому Україна віддала Крим Росії без жодного пострілу

16:27, 26 червня 2014

Рішення не застосовувати силу у відповідь на агресію Росії на території Кримського півострова мало серйозне підґрунтя.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю австрійській газеті Die Presse.

Зокрема, міністр визнав, що у Криму і справді велика частина жителів хотіла приєднатися до Росії.

«У Криму є регіони, в яких багато хто відчуває себе росіянами, особливо в Севастополі. Там є російський флот. Звичайно, маячнею є те, що 96% проголосувало за приєднання до РФ. Референдум був фарсом. Проте були серйозні опитування, згідно з якими все ж таки 41% людей висловились за приєднання. У Донецьку та Луганську (де зараз активно діють сепаратисти і проросійські бойовики з метою відокремити ці регіони від України, прим. ZAXID.NET)  опитування показали, що за приєднання до Росії виступають лише 18-20% населення, насамперед старі люди, які мають ностальгію за СРСР», — цитує Клімкіна прес-служба Міністерства закордонних справ України.

В той же час він повідомив, що Україна не застосовувала силу у відповідь на агресію Росії, оскільки це коштувало б багатьох людських життів, хоча й додав, що влада хотіла діяти на півострові активно.

«Ми опікуємось захистом наших співгромадян в Криму. Крим був та залишається українським. І в нас вже є уявлення щодо майбутнього Криму», — заявив міністр закордонних справ України.

Нагадаємо, 16 березня у Криму відбувся так званий "референдум" про приєднання півострова до Росії, якому передувала російська окупація півострова.

18 березня Путін та самопроголошена влада Криму підписали договір про приєднання Республіки Крим та Севастополя до складу РФ.

20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували «угоду» з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів «референдуму».

21 Березня президент Росії Володимир Путін підписав ці закони, завершивши, таким чином, анексію кримського півострова.