Технологія «клонів» кандидатів у народні депутати на мажоритарних округах не дієва, але може бути використана як технологія фальсифікації при підрахунку голосів, сказав в ефірі «5 каналу» голова Комітету виборців України Олександр Черненко.
«Як правило з досвіду попередніх мажоритарних виборів, місцевих виборів, «клони» набирали менше відсотка, хоча були і аномалії – трохи більше відсотка, це коли було повне клонування прізвища ім’я та по-батькові. Але не було жодного разу, щоби «клон» висунутий проти кандидата, не дав цьому кандидату пройти», – зазначив Черненко.
За його словами, «дуже часто технологам нема чого запропонувати своїм кандидатам, своїм висуванцям, роботодавцям, вони не можуть запропонувати щось позитивне».
«Інше, в чому ця технологія може бути зараз небезпечна – коли голови комісій під час підрахунку кажуть: кандидат Іванов, і мають покласти бюлетень на стопочку цього кандидата, коли Іванових буде три, можуть одного Іванова, покласти в іншу стопку. І тут, як технологія фальсифікації при підрахунку може бути небезпечною», – додав він.
Нагадаємо, раніше виконавчий директор ЛОГО Комітету виборців України Оксана Дащаківська висловила сумнів у тому, що використання технології кандидатів-«клонів» зможе вплинути на результат майбутніх парламентських виборів.