Клюєв: Нам вдалося запобігти борговій катастрофі

12:30, 11 липня 2012

Представники опозиції повинні припинити лякати країну апокаліптичними прогнозами, оскільки влада України готова до можливого погіршення ситуації у світовій економіці, зазначив секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв.

За його словами, численні заяви представників опозиції про майбутні катастрофи - очевидний передвиборчий популізм. Секретар РНБО підкреслив, що влада України уважно стежить за всіма процесами у світовій економіці, і всі її сьогоднішні дії спрямовані на підтримку розвитку власного виробництва, повідомили у прес-службі Клюєва.

«Ніхто не каже, що буде легко. Але всі об'єктивні економічні показники говорять про певний ступінь міцності економіки України і кращу її готовність до зовнішніх ризиків, ніж це було у 2008 році », - переконаний чиновник.

За словами секретаря РНБО, низький рівень інфляції свідчить не тільки про загальну фінансову стабільність, а й про певні можливості для розвитку економіки. Зокрема, за даними Державної служби статистики України, з початку цього року базова інфляція склала 0,4%.

Він додав, що сьогодні використовуються ряд стимулів для підтримки економічного зростання в Україні.

Він також нагадав, що позитивні фінансові результати діяльності вітчизняних підприємств у 2011 році досягли майже 127 млрд грн. (У 2010 році - 54 млрд).

За його словами, попередня влада була неготовою до кризи, а тому сталося «у результаті - величезне падіння, двократне зростання зовнішнього боргу і багато іншого».

«Нам вдалося не тільки запобігти борговій катастрофі, але й провести ряд важливих реформ. Тепер економіка набагато краще готова до кризи. Валовий зовнішній борг стабілізувався, державні борги скорочуються, країна спокійно пройшла червневий пік боргових виплат », - зазначив Андрій Клюєв.

Він підкреслив, що сьогодні нові запозичення залучаються переважно для розвитку економіки.

На його думку, сьогодні і банківська система України перебуває в кращому стані, ніж у 2008 році. Зокрема, за останні 3 роки українські банки скоротили борги більш ніж на третину - на $14,3 млрд.

Нагадаємо, раніше Міністерство фінансів повідомило, що державний і гарантований державою борг України на 30 квітня 2012 року становив 486 млрд 561 млн 670,86 тис. грн, або 60 млрд 897 млн 091,41 тис. дол, що на 0,6% більше показника на кінець березня 2012 року, і на 2,8% більше показника на кінець 2011 року.