Клюєв: Необхідно удосконалити формування виборчих комісій

14:00, 23 вересня 2012

У майбутньому необхідно удосконалити порядок формування виборчих комісій. Про це заявив керівник центрального виборчого штабу Партії регіонів Андрій Клюєв в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня», відповідаючи на питання про недоліки виборчого закону, інформує прес-служба політика.

За його словами, вже сьогодні очевидні деякі недоліки, наприклад, у порядку формування окружних комісій. «Коли йшла підготовка закону, Партія регіонів пропонувала, щоб в окружні комісії входили по 3 представники від кожної політичної сили, яка має фракцію в парламенті. Тоді від всіх нинішніх парламентських партій в кожній комісії було б 15 осіб, а 3 місця, що залишилися, розігрувалися б на жеребкуванні між іншими учасниками виборчого процесу. На нашу думку, при такому порядку була б забезпечена реальна конкуренція і взаємний контроль потужних політичних сил, здатних забезпечити своє представництво у всіх регіонах», – сказав керівник виборчого штабу Партії регіонів.

Однак, за словами Андрія Клюєва, представники опозиції були категорично проти такого порядку і наполягали на тому, щоб політичні сили, які мають фракції у Верховній Раді, делегували у виборчі комісії лише по одному представнику, а решта 13 місць виносилися на жеребкування. «На жаль, цей варіант і був прийнятий. Але в результаті жеребкування представництво в комісії отримали невеликі політичні сили, які не мають реальних шансів боротися за місця в парламенті, і, що важливо, не мають можливості делегувати своїх реальних представників у різні регіони України. А великі партії мають лише по одному представнику в комісіях, що значно ускладнює можливості взаємного контролю за дотриманням законності виборчого процесу», – сказав Андрій Клюєв.

Він вважає, що коли у майбутньому парламент приступить до вдосконалення закону про вибори, необхідно повернутися до пропозиції Партії регіонів і відкоригувати порядок формування виборчих комісій.

Однак, за словами Андрія Клюєва, в цілому лише за результатами виборчої кампанії можна буде з упевненістю і системно говорити про необхідність змін до виборчого законодавства.

«Особливо критикувати сьогодні виборчий закон не бачу сенсу. За правила проведення виборчої кампанії проголосували 368 депутатів – як від влади, так і від опозиції. Ми що, повинні їм пред'явити претензії? Звичайно, я бачу певні проблеми. Але вони викликані як недоліками закону, так і необхідністю пристосовуватися всім політичним силам до нових правил. Вважаю, що недоліки є у будь-якого закону, і тільки практика здатна їх усі чітко виявити», - сказав Андрій Клюєв.

Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.

30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.

За результатами жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружкомів лише 19 політичних партій отримали представництво у ОВК. В усіх без винятку 225 окружних виборчих комісіях отримали квоту партії "Молодь до влади", "Русь – єдина", Народно-трудовий союз України, "Братство", Українська партія "Зелена планета".