Голова Львівської обласної державної адміністрації Микола Кміть підписав розпорядження про заходи щодо стабілізації фінансово-економічної ситуації на Львівщині у зв’язку зі світовою фінансовою кризою. Загалом у розпорядженні відзначено 25 заходів, реалізація яких має позитивно позначитись на економіці області та мінімізувати вплив наслідків світової фінансової кризи, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської ОДА.
Зокрема, згідно із розпорядженням, управління НБУ у Львівській області та Асоціація банків Львівщини має розробити пропозиції щодо зростання капіталізації комерційних банків області та механізми їх реалізації, а також забезпечити системний моніторинг ситуації, яка складається у банківській системі області. Також обласне управління Нацбанку має здійснювати необхідні заходи щодо безумовного використання фінансових ресурсів, створених на території області, в її економіку.
Об’єднання роботодавців Львівщини спільно з головним управлінням промисловості та розвитку інфраструктури, управлінням вугільної промисловості та ПЕК, головним управлінням АПК, управлінням капітального будівництва і управлінням житлово-комунального господарства облдержадміністрації повинні сприяти у своєчасному погашенні заборгованості за кредитами та іншими зобов’язаннями підприємств перед банківською системою області, в т. ч. через систему гарантій.
Головне управління економіки облдержадміністрації спільно з ДПА у Львівській області, головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області та Регіональним відділенням фондів соціального страхування мають ініціювати у законодавчому порядку призупинення стягування з підприємств сум штрафних санкцій і пені за прострочені платежі у минулих періодах.
Також у розпорядженні зазначено, що ДПА у Львівській області спільно із профільними управліннями ЛОДА повинні Проводити моніторинг стану відшкодування ПДВ підприємствам області, вживати дієвих заходів щодо недопущення випадків прострочення відшкодування ПДВ за підтвердженими документальними перевірками.
Важливим моментом є також вказівка спрямовувати кошти бюджетів розвитку місцевих бюджетів лише на об’єкти, у яких передбачається введення пускових комплексів, черг або повне завершення будівництва у поточному бюджетному році, а також ввести мораторій на нове будівництво за бюджетні кошти, крім пілотних проектів.
Згідно із розпорядженням, головне фінансове управління облдержадміністрації має забезпечити жорсткий контроль за непродуктивними видатками при проведенні фінансування цільових програм і проектів та опрацювати питання щодо скорочення видатків адміністрування таких програм та проектів.
У розпорядженні також йдеться про створення умов для залучення в інвестиційні програми та проекти особистих вкладів громадян області, які працюють за її межами (у т. ч. за кордоном) та проведення моніторингу руху інвестиційних ресурсів у інституціях (фондах, компаніях тощо), що функціонують на фінансовому ринку Львівщини з метою оперативного інформування керівництва облдержадміністрації щодо загроз.
Львівська також ОДА повинна переглянути інвестиційні проекти, які реалізуються за програмами та проектами у регіоні, з метою максимального використання у них нових інноваційних технологій, обладнання та матеріалів, у першу чергу енергоощадних. Водночас зазначено, що при конкурсному відборі інвестиційних проектів та програм для реалізації цільових програм та проектів, слід надавати перевагу тим, у яких передбачається найшвидша капіталовіддача.
Головне управління містобудування, архітектури та просторового розвитку облдержадміністрації має проводити детальний аналіз стану інвестування іноземними інвесторами програм та проектів, у відповідності до зареєстрованих договорів і підписаних контрактів та проводити невідкладні заходи щодо дострокового припинення фінансування таких програм та проектів, відтоку інвестиційних ресурсів з регіону. Також це управління повинно вести моніторинг за інвестиційно-будівельною діяльністю підприємств та проблемами, що виникають при їх кредитуванні, надавати всебічне сприяння інвестиційно-будівельним підприємствам у питаннях завершення будівництва та введення в експлуатацію житлових об’єктів та проводити жорсткий контроль за недопущенням початку будівництва капіталомістких об’єктів без гарантованого інвестиційного забезпечення.
Львівська облдержадміністрація вестиме системний моніторинг фінансово-економічного стану провідних підприємств у регіоні, сприятиме виконанню зобов’язань цих підприємств у питаннях їх фінансового забезпечення, а також вестиме моніторинг ціноутворення у підприємств області, які максимальною мірою впливають на інфляційні процеси. За необхідності, ОДА здійснюватиме невідкладні заходи з урегулювання на всіх рівнях питання недопущення безпідставного підвищення споживчих цін на товари і послуги.
Головне управління економіки облдержадміністрації спільно з головним фінуправлінням там ДПА у Львівській області повинні ініціювати перед Кабміном введення єдиного соціального податку для підприємств з метою детінізації їх виробничої діяльності.