КНДР ніколи не визнають ядерною державою, – ООН

08:00, 18 квітня 2013

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що ситуація на Корейському півострові продовжує залишатися нестабільною. Він вкотре закликав керівництво Пхеньяні змінити курс і повернутися за стіл переговорів, повідомляє Центр новин ООН.

Пан Гі Мун заявив, що нещодавній розвиток подій "зміцнив міжнародний консенсус щодо того, що згоду на статус КНДР як держави, що володіє ядерною зброєю, дано не буде".

Генеральний секретар зазначив, що відповідь міжнародного співтовариства на ядерне випробування, загрози і провокаційні дії КНДР була "твердою, але помірною".

Він розповів, що обговорював проблему навколо Корейського півострова з лідерами Китаю, США, Республіки Корея і багатьох інших країн.

Генеральний секретар висловив тверду впевненість у щирості нещодавнього пропозиції Республіки Корея провести діалог і сказав, що сподівається на те, що КНДР серйозно поставиться до цієї пропозиції.

Зі свого боку, в якості генерального секретаря, Пан Гі Мун пообіцяв продовжити зусилля з метою сприяння змістовному діалогу.

Пан Гі Мун сказав, що міжнародне співтовариство не повинне випускати з уваги тяжке становище в КНДР в гуманітарній області і в області прав людини. Звертаючись до влади КНДР, він закликав зосередити свою увагу на добробуті народу країни.

Нагадаємо, раніше Північна Корея офіційно оголосила про стан війни з Південною Кореєю. Засоби державної пропаганди Північної Кореї заявили, що відтепер на будь-який провокаційний акт Пхеньян буде відповідати жорсткими фізичними діями.

Як повідомляє із Сеула кореспондент ВВС Джон Садворт, деякі аналітики вважають, що заяви Пхеньяна спрямовані на зміцнення іміджу молодого і недосвідченого лідера Кім Чен Іна в очах північнокорейського народу.

З'явилися припущення про те, що КНДР може здійснити тестовий пуск балістичної ракети середньої дальності типу «Мусудан». Вважається, що дальність польоту такої ракети становить близько 3-4 тисяч кілометрів.

Формально стан війни між обома Кореями ніколи не припинявся, оскільки війна закінчилася в 1953 році лише перемир'ям, яке так і не підкріпили повноцінними мирним договором.