Книга «Хто зробить сніг» потрапила до каталогу The White Ravens

10:06, 24 вересня 2014

Філософська історія для дітей «Хто зробить сніг», яку написали Тарас Прохасько та Мар’яна Прохасько (Мар’яна Прохасько також зробила для неї ілюстрації), потрапила до одного з найпрестижніших світових каталогів дитячих книг – «Білі круки» (The White Ravens). Про це повідомило «Видавництво Старого Лева».

Міжнародний каталог «Білі круки» (The White Ravens) – це перелік 250 найкращих дитячих книжок із понад 40 країн світу, який виходить щорічно з 1996 року. Фахівці обирають з книг, що надходять до Міжнародної молодіжної бібліотеки (International Youth Library, IYL) в Мюнхені з усього світу, найкращі видання і формують топ-перелік. Серед критеріїв оцінки найкращих книг - літературний стиль і дизайн, універсальність теми, новаторські художні рішення. Каталог «Білі круки» вважають одним із ключових орієнтирів у світі дитячої та підліткової літератури, який визначає світові тенденції для критиків, видавців, продавців книги.

Книга «Хто зробить сніг» стала переможцем конкурсу  «Книга року ВВС – 2013» у номінації «Дитяча Книга року ВВС – 2013», а також отримала премію «ЛітАкцент року 2013» у номінації «Поезія і проза для дітей» та посіла перше місце рейтингу «Книжка року‘2013» у номінації «Дитяче свято».

«Хто зробить сніг» - це дуже цікавий експеримент двох неймовірно творчих людей, - зазначає головний редактор «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка. - це перша дитяча книжка Тараса Прохаська та перший досвід Мар’яни Прохасько у ролі ілюстратора.

Це  казка по родину кротів та їх тринадцять кротенят, про дружбу та взаємодопомогу, про турботу та домашній затишок, а також про те, хто насправді робить сніг…

Цьогоріч «Видавництві Старого Лева» видало продовження кротячої саги. Нова книга для дітей Тараса Прохаська та Мар’яни Прохасько називається «Куди зникло море». Це – детективна історія, насичена і  філософським підтекстом, і неочікуваними сюжетними поворотами.

До каталогу The White Ravens у 2012 році увійшла книга «Видавництва Старого Лева» «Казка про Старого Лева» Мар’яни Савки. Серед українських книг, які входили «Білих круків» різних років, - видання видавництва «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га» в ілюструванні Володимира Голозубова («Рукавичка»), Костя Лавра («Козак Петро Мамарига»), Владислава Єрка («Снігова Королева», «Казки Туманного Альбіону»), Сергія Савченка («Песик та його місячні друзі»), поетична збірка Василя Голобородька «Віршів повна рукавичка» з ілюстраціями художниці Інги Леві ( «Грані-Т), народна казка «Рукавичка» в оригінальному оформленні творчої майстерні «Аґрафка» ( «Навчальна книга – Богдан, «Ріпка» у оформленні «Аґрафки» («Навчальна книга – Богдан»), «Вісім днів із життя Бурундука» Івана Андрусяка, яку ілюструвала Ганна Осадко («Грані-Т»).