Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич готовий ініціювати для розгляду на засіданні Кабінету міністрів питання щодо Української республіканської алергологічної лікарні, розташованої в с. Солотвино Закарпатської області. Про це він сказав сьогодні, 18 грудня, під час прес-конференції в Ужгороді, - інформує кореспондент ZAXID.NET.
З його слів, ситуація в Солотвинській лікарні - абсолютно критична. Тому потрібне виважене, консолідоване рішення. Також необхідно створити комісію фахівців, які б запропонували шляхи подолання аварійної ситуації.
Українська алергологічна лікарня - унікальна в Європі. Однак через аварійну ситуацію в соляних копальнях, де розташовані спелеотерапевтичні відділення шпиталю, вона не може приймати пацієнтів.
14 червня цього року Закарпатська облрада назвала ситуацію на Солотвинському солеруднику вкрай загрозливою й звернулась до уряду з проханням надати їй статус надзвичайної державного рівня. З 2002 року на численні звернення області було дано понад 60 доручень Кабінету Міністрів України, Мінагрополітики, проте більшість із них не отримали жодного фінансування.
У липні цього року пацієнти лікарні півтори години блокували дорогу на знак протесту проти заборони спуску до підземних відділень. Згідно з висновком Держгірпромнагляду, експлуатація шахти пов’язана з ризиком для життя.
Копальню №9, де розташовано спелеовідділення, заливає водою. З кожним роком через брак фінансування ситуація погіршується.
Затоплення копалень №№8 і 9 Солотвинського солерудника розпочалося після паводку 2001 року. Копальня №8 перебуває в кращому стані. В ній розташовано спелеотерапевтичне відділення обласної алергологічної лікарні.
Із січня 1976 року в Українській алергологічній лікарні, яка до 1991 року мала всесоюзне значення, проліковано понад 100 тисяч хворих, у тому числі не менше 30 тисяч дітей з України і країн СНД.
Нині по Україні близько двох мільйонів осіб потребують специфічного лікування, яке надають лише алергологічні відділення у Солотвині.