Колесніченко: Кравчук хоче знищити мовний закон

13:00, 29 серпня 2012

Проект змін до прийнятого нещодавно в Україні мовного закону, що їх підготувала робоча група на чолі із першим президентом України Леонідом Кравчуком, практично знищує вже введений в дію державний акт, - заявив народний депутат Вадим Колесніченко.

"Зараз ведеться аналіз виконання закону, як його підтримує населення. І якщо ми не зможемо домогтись його методичного виконання, то ми отримуємо проблему, яку вже сьогодні намалювала робоча група Кравчука, яка підготувала, по суті, проект знищення закону "Про засади державної мовної політики", - наголосив депутат у середу у прямому ефірі Севастопольської РГТРК.

При цьому Колесніченко додав, що "вже звернувся з цього приводу до президента країни", повідомляє BBC

"Робота цієї так званої робочої групи є неприпустимою ні з точки зору права, ні з точки зору моральності. Бо питання щодо внесення чи не внесення змін у закону – це питання реагування нашого суспільства, що вже виконує прийнятий закон", - пояснив депутат.

На початку серпня, після хвилі протестів в Україні з приводу прийняття мовного закону авторства депутатів Колесніченка та Ківалова, президент України Віктор Янукович ініціював створення робочої групи при Кабінеті міністрів, що покликана вдосконалити законодавче забезпечення застосування мов у країні.

До складу робочої групи на чолі із  Кравчуком увійшли всі представники наукової та творчої інтелігенції, що напередодні приїхали у Крим до президента та просили його зберегти в Україні українську.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон "Про засади державної мовної політики", що викликало хвилю протестів по всій Україні. Опозиція заявляла, що закон прийнято з істотними порушеннями. Закон дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, в яких не менш як 10% жителів говорять цією мовою. 8 серпня президент України Віктор Янукович підписав цей закон і 10 серпня він набрав чинності.

З 13 по19 серпня статус регіональної російській мові надали обласні Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська, а також міські Ізмаїльська, Одеська і Севастопольська ради.

20 серпня статус регіонального російській мові надала Харківськуміську раду, 21 серпня - Миколаївська і Херсонська.