Наприкінці жовтня мікрорайон Наукова - Володимира Великого переміг у голосуванні за «розумний район» міста. Після цього, упродовж місяця, у мерії мали дослідити його можливості і розробити проект модернізації. Презентувати план обіцяли 25 листопада на форумі електронного врядування у Львові. Втім, проекту досі немає. У міській раді переконують, що хочуть якнайповніше проаналізувати можливості району, тож оцінка і консультації досі тривають.
«Ми аналізуємо наразі пропозиції, які отримали. І плануємо найближчим часом обговорити їх з городянами. Наразі ми спеціально не озвучуємо ідеї, які нам пропонують, аби якась з ідей не стала пріоритетною. Адже, наголошу, хочемо спершу все узгодити з львів’янами. Тож цього року ще обговорюватимемо ідеї, а втілювати їх почнемо уже в наступному році», - розповів ZAXID.NET в.о. начальника ІТ-управління ЛМР Іван Коржов.
За його словами, місто уже отримало близько півсотні ідей для «розумного району». І деякі з них точно втілять.
«Розумне освітлення»
Розумне освітлення передбачає встановлення спеціальних датчиків руху, які вмикають ліхтарі, коли поруч є рух людини або автомобіля. Або ж у не визначений графіком час, а відповідно до настання сутінок чи погодних умов. Наприклад, якщо йде дощ, вуличні ліхтарі без втручання людини увімкнуться швидше, ніж у ясну погоду.
«Розумні зупинки»
У «розумному районі» планують встановити «розумні» зупинки кількох типів: екологічні зупинки, енергозберігаючі зупинки із сонячними батареями, що генеруватимуть енергію для ліхтарів, та зупинки із GPS-трекерами та Wi-Fi, які точно відслідковуватимуть рух громадського транспорту і відображатимуть усю інформацію на спеціальних табло.
Наукова лабораторія для дітей
Про цю ідею в мерії говорять не так впевнено, як про освітлення чи зупинки, але все ж обіцяють прикласти максимум зусиль, аби така лабораторія в «розумному районі» з’явилась.
«Дітям нецікаво вчити у школі хімію чи фізику, адже це – суха теорія. А в такій лабораторії вони матимуть можливість не просто випиляти стілець, як на трудовому навчанні, а створити маленького робота. У світі це – нормальна практика. І дуже хочеться, аби такі речі створювали і в нас. До того ж, це може неабияк підняти інженерний потенціал міста», - пояснює в.о. начальника ІТ-управління мерії Іван Коржов.
Окрім цього, у«розумному районі» планують встановити сучасні камери спостереження, датчики безпеки, які реагуватимуть на поломки у будинках чи на вулиці, запровадити електронні послуги те безготівкові термінали.
Усі елементи «розумного» району Львівська мерія планує впровадити протягом 2017 року.
Нагадаємо, голосування за «розумний мікрорайон» тривало у Львові з 17 до 28 жовтня. 28% голосів отримав мікрорайон «Наукова-Володимира Великого», посівши перше місце. На другій сходинці опинилось Рясне-1, третє місце у Топольної – Замарстинова.
Додамо, що міркрорайон вул. Наукова – Володимира Великого розташований у Франківському районі Львова. Мікрорайон має площу 3,36 км2 і обмежений вул. Стрийською на сході та вул. Кульпарківською на заході. У мікрорайоні живуть близько 62 тис. львів'ян.