Попри відкрите кримінальне провадження, компанії, пов’язані з Ігорем Коломойським, у судовому порядку стягують з державної компанії «Укртранснафта» гроші за оренду резервуарів для зберігання нафти.
Зокрема, 19 жовтня Господарський суд Києва зобов’язав ПАТ «Укртранснафта» виплатити дрогобицькому ПАТ «Нафтопереробний комплекс - Галичина» ₴34 млн боргу за оренду резервуарних ємностей та ₴3 млн пені.
Нагадаємо, у 2014 році державне ПАТ «Укртранснафта» уклало низку договорів з комерційними структурами на безоплатне зберігання у їхніх резервуарах технологічної нафти з магістральних нафтопроводів.
Як повідомляли журналісти, загальний обсяг становив 600 тис. тонн, більшість з якого перекачано на зберігання в три компанії: ПАТ «НПК-Галичина», ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» та ПАТ «Укртатнафта». За даними «Економічної правди»,- це компанії наближені до групи «Приват» Ігоря Коломойського. Тоді керівником «Укртранснафти» був Олександр Лазорко, людина наближена до Ігоря Коломойського .
У судовому рішенні повідомляється, що борг виник через несплату оренди за резервуари за квітень, травень, червень та липень цього року.
«Укртранснафта» заперечувала проти позову, стверджуючи, що договір оренди є припиненим з 30 квітня цього року. Окрім того, Головне слідче управління СБУ відкрило кримінальне провадження за фактами зловживань посадових осіб «Укртранснафти» при укладенні угод на зберігання нафти.
У 2014 році вартість зберігання нафти у комерційних резервуарах коливалася від 1,78 до 3,20 грн за тонну нафти на добу, а в 2015 році ціна зросла вже до 6,20 грн.
«У рамках укладених договорів ПАТ «Укртранснафта» протиправно перерахувало приватним підприємцям 456 млн 437 тис. грн. Державному товариству було завдано збитків майже на півмільярда гривень», - йшлося у повідомленні СБУ.
Незважаючи на кримінальне провадження, суд таки вирішив стягнути з «Укртранснафти» борг на користь «Нафтопереробного комплексу - Галичина».
За даними SMIDA за другий квартал 2015 року, понад 72,9% акцій ПАТ «Нафтопереробний комплекс - Галичина» належить «Романнор Інвестментс Лтд», «Деніро Венчерз Лтд», «Вівернал Холдінгс Лтд» та «Доменніум Ентерпрайзес Лтд». Ще 25% володіє держава.