Інвестиційній компанії «Бізнес-Інвест», яка зареєстрована на низку офшорних компаній з групи «Приват» Ігоря Коломойського, не вдалось довести незаконність приватизації ПАТ «Західенерго» компанією Ріната Ахметов ДТЕК. Про це повідомляють «Наші гроші.Львів» з посиланням на постанову Київського апеляційного господарського суду.
Суд не задовольнив позов компанії «Бізнес-Інвест» щодо визнання недійсним договору купівлі-продажу понад 45% акцій ПАТ «Західенерго», який був укладений між DTEK Holdings Limited та Фондом держмайна України у січні 2012 року. Тоді, ФДМ продав державний пакет акції енергетичного підприємства DTEK Holdings Limited за 1,9 млрд грн. Компанія DTEK була єдиною компанією, яка подала заявку на конкурс.
В суді юристи «Бізнес-Інвест» стверджували, що конкурс з продажу акцій ПАТ «Західенерго» відбувся з порушеннями. Наприклад, сама компанія «Бізнес-Інвест», попри зацікавленість, не змогла взяти в ньому участь через виставлені додаткові умови.
«Під час проведення цього, так званого, конкурсу, ніякої конкуренції не було. Умови конкурсу були сформульовані таким чином, щоб єдиним учасником конкурсу могла стати компанія ДТЕК», – заявили в суді представники інвестиційної компанії.
Вони також пояснили, що пропустили строк позовної давності і звернулись до суду із понад трирічним запізненням, оскільки не вірили в об’єктивність судового розгляду під час президентства Віктора Януковича.
Суд натомість вказав, що «Бізнес-Інвест» не надало жодного документа, який би свідчив про бажання компанії взяти участь в конкурсі, компанія ніколи не займалася передачею та постачанням електроенергії, а встановлення додаткових умов участі у конкурсі є правом органу приватизації.
Цікаво, що у квітні поточного року «Бізнес-Інвест» оскаржувала також приватизацію 50% ПАТ «Закарпаттяобленерго», яка відбулась у лютому 2012 року. Але також не вдало.
До складу енергокомпанії «Західенерго» входять Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС і Добротвірська ТЕС. Основний пакет акцій належить компаніям DTEK Holdings Limited (Кіпр, 45,1%) та DTEK Energy B.V. (Нідерланди, 27,1%) Ріната Ахметова. Держава контролює 25%