Переносниками вірусу Зіка є комарі роду Aedes, які не водяться на території України, тому небезпеки поширення вірусу в країні немає. Про це заявила начальник управління соціально-гігієнічного моніторингу та аналізу ризиків Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олена Фенюк, повідомляє прес-служба МОЗ.
Водночас вона зазначила, що отримати інфекцію можуть туристи, які будуть відпочивати за кордоном в екзотичних країнах.
За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського центру з контролю і профілактики інфекційних захворювань, з квітня 2015 року в Бразилії, а потім і в інших країнах Південної Америки відзначається епідемічне поширення захворювання, викликаного вірусом Зіка.
Випадки інфікування зареєстровані у понад 20 країнах, зокрема в Північноамериканському, Південноамериканському і Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Є також повідомлення про реєстрацію захворювання, викликаного вірусом Зіка на Барбадосі, в Болівії, Бразилії, Колумбії, Еквадорі, Сальвадорі, Французькій Гвіані, Гваделупі, Гватемалі, Гондурасі, Гайані, Суринамі, Таїланді, Венесуелі, Мексиці, Новій Каледонії, Панамі, Парагваї, Пуерто-Ріко, Самоа, Гаїті та Фіджі, Мальдівах і Мартініці, Сен-Мартені та Соломонових островах.
У МОЗ радять, при необхідності перебування в згаданих країнах, використовувати заходи захисту від комарів (репеленти, одяг з довгими рукавами, штани), намагатися уникати заболочених місць. У готелях не варто відкривати вікна, якщо вони не обладнані протимоскітними сітками. У випадку нездужання після повернення слід негайно звертатися до лікаря і повідомити про країну свого перебування.
Додамо, що у дорослої людини вірус Зіка викликає порівняно легке захворювання. Симптоми – гарячка, висип, почервоніння очей і біль в суглобах – тривають від кількох днів до тижня.
Водночас, як виявилось, захворювання викликає вроджені дефекти у дітей, які можуть призвести до порушень діяльності мозку і смерті. Особливу небезпеку вірус несе вагітним жінкам, у яких, як вважають експерти, він може спровокувати мікроцефалію плода. Це призводить до формування у новонароджених зменшених розмірів голови і мозку.
Нині вірус Зіка вважають невиліковним. Єдиний на сьогодні спосіб протистояти йому - це боротися з комахами, які розповсюджують його.
Сьогодні стало відомо, що Всесвітня організація охорони здоров'я проведе 1 лютого екстрене засідання у зв'язку з поширенням вірусу Зіка.