Багато бійців добровольчого батальйону «Азов» відмовились давати свідчення у справі по Іловайську через заборону командира батальйону Андрія Білецького, повідомив заступник генерального прокурора України - головний військовий прокурор Анатолій Матіос.
«Велика проблематика у нас виникла з допитами військовослужбовців добровольчих батальйонів, які без команди не хочуть давати свідчення, багатьох військовослужбовців батальйону «Азов» ми досі не змогли допитати - вони відмовились, мотивуючи це забороною командира батальйону», - сказав він в інтерв’ю Цензор.НЕТ.
При цьому Матіос зазначив, що сам комбат «Азову» Білецький жодного разу не був допитаний.
Крім цього, за словами військового прокурора, залишилось декілька досить знакових процесуальних дій, які потрібно було виконати, але з різних обставин це неможливо.
«Потрібно допитати чотирьох осіб, свідчення яких є надзвичайно важливими для кінцевої кваліфікації тих обставин, тих подій, що відбувалися. Експертиза, фактично, закінчена по Іловайську, але не підписана.
Понад 25 експертів повинні зібратися в одному місці, продивитися, проаналізувати висновки, погодитися чи не погодитися з висновками колег і підписати акти експертизи. Вона має бути підписана всіма фахівцями. Всю роботу, окрім цих чотирьох допитів, ми виконали. Зараз триває рутинна робота по переперевірці достовірності втрат і підтвердженню документів про ці втрати», - додав Матіос.
Як повідомлялося, офіційно встановлено, що під Іловайськом загинули не менше 459 бійців, поранення отримали 478 військових, матеріальні збитки оцінено у 70 млн грн.
Нагадаємо, наприкінці серпня в Іловайську на Донеччині в оточенні опинилися кілька тисяч українських військових як із частин Збройних сил України, так і з добровольчих батальйонів. Достовірної статистики про втрати українців в «Іловайському котлі» досі немає. Водночас у жовтні голова тимчасової слідчої комісії парламенту з розслідування іловайської трагедії Андрій Сенченко заявив, що в котлі загинула понад тисяча людей.