У конкурсі на посаду гендиректора обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» переміг Володимир Мельник. Про це за підсумками засідання конкурсної комісії у вівторок, 28 лютого, повідомив заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.
За Володимира Мельника проголосувало вісім із десяти членів комісії. Відтак його кандидатуру пропонуватимуть затвердити на сесії Львівської обласної ради у вівторок, 7 березня.
«У заключному етапі конкурсу брали участь три претенденти. Вони представляли своєю бачення програми розвитку «Галсільлісу» на п’ять років. У нас була дискусія з цього приводу, і переміг той кандидат, чия програма є найбільш практичною», – зазначив Володимир Гірняк.
Із січня цього року Володимир Мельник є виконуючим обов’язків гендиректора підприємства, до цього, починаючи з 2001 року він був директором Стрийського дочірного лісогосподарського підприємства ЛГП «Галсільліс». За даними бізнес-пошукової системи YouControl, він також є засновником та головним власником ТОВ «Гарант» у Стрийському районі на Львівщині, яке займається лісопильним і стругальним виробництвом.
Під час представлення проекту програми розвитку «Галсільліс» на п’ять років Володимир Мельник зазначив, що першочерговим для підприємства є реалізація тих заходів з розвитку лісового господарства, які передбачені новою обласною програмою.
«Починається сезон посадки лісу. У цьому році необхідно посадити 180 га. Також необхідно здійснити протипожежні заходи, адже збереження і відновлення лісів є головним пріоритетом», - зазначив він.
Кандидат запевнив, що заготівля деревини буде проводитися у визначених лісовпорядкуванням об’ємах. Разом із цим Мельник запропонував звільнити працівників лісової охорони від проведення лісозаготівель, запровадити до 2018 року електронний облік деревини у лісах та вдосконалити GPS-моніторинг руху лісовозного транспорту.
За його словами, деревину продаватимуть на біржових торгах, і за умови подальшого росту цін на деревину, прибуток підприємства за рік може зрости до 7 млн грн. за рік, це також дозволить підняти зарплату працівникам.
Також планується добудувати незавершену теплицю у Радехівському дочірньому підприємстві «Галсільлісу» для забезпечення потреби у садженнях у повній мірі.
Переможець конкурсу анонсував намір провести реорганізацію у підприємстві, проте запевнив, що робитиме це після ретельного аналізу діяльності підрозділів. За його словами, Золочівське, Миколаївське, Пустомитівське, Перемишлянське та ще кілька дочірніх підприємств є дрібними, і мають невеликі площі лісу. «Неефективно, коли підприємство має площу 2 тис. га, платити зарплати керівникам. Необхідно задуматися над укрупненням таких підприємств», - сказав Володимир Мельник.
Інвестиційною складовою програми кандидата є створення підприємства з переробки низькосортної та незатребуваної на ринку деревини, яку можна переробляти на паливні брикети, піддони, технологічну тріску тощо. Очікується, що працівники вивільнені у процесі реорганізації зможуть знайти роботу власне у деревопереробній сфері.
Нагадаємо, попередній керівник «Галсільлісу» Петро Пешко звільнився зі своєї посади наприкінці вересня 2016 року.
ОКС ЛГП «Галсільліс», до складу якого входить 18 дочірніх підприємств, завершило 2016 рік із прибутком 3,4 млн грн. Має кредиторську заборгованість у понад 14 млн грн. У «Галсільлісі» працює 685 осіб, середня зарплата на підприємстві становить 4,4 тис. грн.