Постійна комісія Львівської обласної ради з питань екології готова надати позитивний висновок щодо погодження дозволів для НАК «Нафтогаз» на геологічне вивчення, зокрема – дослідно-промислову розробку з подальшим видобування нафти і газу на території Львівської області, після того, як «Нафтогаз» виконає низку умов.
Таку позицію члени депутатської комісії висловили на розширеному засіданні 12 січня, вислухавши як представників районних рад Львівщини, так і головного геолога Львівського відділення ГПУ «Полтавагазвидобування» Олега Чебана та начальника управління вугільної промисловості та ПЕК Львівської ОДА Земомислава Новікевича.
Так, головною вимогою комісії є те, щоб підприємства НАК «Нафтогаз» сплачували податки за місцем діяльності, тобто безпосередньо у тих районах Львівщини, де вони діють. Окрім того, члени комісії наголосили на необхідності рекультивації територій, на яких «Нафтогаз» веде свою діяльність, і ремонту доріг, пошкоджених технікою НАКу. Також вони вказали на те, що рамкові угоди між НАК «Нафтогаз» та Львівською ОДА повинні виконуватися належним чином і у повному обсязі. Комісія прийняла рішення надіслати НАК «Нафтогаз» відповідне звернення.
Рішення наразі не надавати НАК «Нафтогаз» погодження на отримання спеціальних дозволів без попереднього виконання вищевказаних умов члени комісії прийняли, вислухавши численні зауваження представників Бродівської, Дрогобицької, Городоцької, Старосамбірської, Сокальської та Золочівської районних рад, які вказували на те, що НАК «Нафтогаз» не виконує фінансові зобов’язання, покладені на підприємство рамковими угодами.
Так, за озвученою самим представником підприємства Олегом Чебаном інформацією, за рамковою угодою між НАК «Нафтогаз» та Львівською ОДА область отримала на будівництво об’єктів у соціально-економічній сфері лише близько 7 млн грн (зокрема, 3,5 млн грн пішло на будівництво пологового будинку у Червонограді, а 1,5 млн грн – на очисні споруди у Сколе), хоча загалом угода передбачала фінансування на рівні більше 27 млн грн.
Олег Чебан пояснив неналежне виконання угоди тим, що НАК «Нафтогаз» торік потерпав від нестачі вільних коштів. Аналогічне пояснення надав і представник Львівської ОДА Земомислав Новікевич.
Як пояснила у коментарі для журналістів голова екологічної комісії Ірина Сех, загалом комісія виступає за те, щоб державне підприємство мало можливість видобувати газ та нафту на території області, а також за те, щоб рамкова угода була підписана і цього року. Водночас вона наголосила, що перед цим НАК «Нафтогаз» має виконати озвучені комісією умови.
Зазначимо, що спеціальні дозволи стосуються геологічного вивчення, зокрема – дослідно-промислової розробки з подальшим видобування нафти і газу на Василенківській, Бурштинській, Вікторівській, Гайчинській, Дністровській, Леонівській, Мартівській, Мішунівській, Рава-Русько-Крехівській та Чумацькій площах.
Як інформував ZAXID.NET, йдеться, зокрема, про видобуток на Львівщині сланцевого газу, зацікавлення в якому висловили, зокрема, американці. Погодження на дослідні роботи має надати Львівська обласна рада, яка раніше прийняла рішення попередньо проконсультуватися з представниками дотичних місцевих громад.