Комісія ЄБРР оглянула ділянку під сміттєпереробний комплекс у Львові

7 вересня

Делегація Європейського банку реконструкції та розвитку побувала на вулиці Пластовій у Львові, де мають збудувати новий сміттєпереробний завод. Зараз проект комплексу на стадії отримання дозвільних документів, щоб пройти комплексну держбудекспертизу. Це дозволить почати будівельні роботи. Бажання будувати завод уже виявили 12 компаній з 11 країн світу. Вони подали свої документи на перший обов’язковий етап – «прекваліфікація».

«Ми хочемо у найближчі тижні, тобто до кінця вересня, хочу вірити, оголосити перелік компаній, які проходять далі. Вони будуть подавати свої пропозиції технічні і комерційні, щоб ми до кінця року підписали цей контракт», – розповів керівник комунального підприємства ЛМКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Комплекс передбачає механіко-біологічну очистку. Такі вже працюють у Софії, Вільнюсі, Каунасі та кількох містах Польщі. ЄБРР виділяє 41 мільйон євро на будівництво заводу та рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища.

«Я сподіваюсь, що якщо тендерні процедури завершаться достатньо швидко, то будівництво вже може бути розпочато наступного року і, відповідно, впродовж максимально 2 років ми би очікували, що завод тут буде. І він буде функціонувати так, як ми і ви цього хотіли», – каже старший банкір ЄБРР в Україні Денис Гайовий.

Зараз тривають процедури, пов’язані з оцінкою впливу на довкілля. На черзі ‒ громадські обговорення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Омелян анонсував авіарейси з Києва до Ужгорода і з Харкова до Львова
Мій Шевченко
Головні новини Львова за 13 листопада
41-річна львів'янка вимагає у трьох акушерок виплатити 1 млн гривень за неправильний діагноз
УПЦ МП розірвала зв’язок з Константинополем і відмовилася змінити свою назву
РАГУlive. Випуск за 13 листопада
В Україні видали першу ліцензію на виробництво продуктів з марихуани
Міністр інфраструктури заявив про плани будівництва аеропорта у Мукачеві
Президентський рейтинг Тимошенко вдвічі перевищив рейтинг Порошенка
Заарештований за сутенерство лідер «Авто Євро Сили» таємно організовує протести під ЛОДА