Комісія ЄБРР оглянула ділянку під сміттєпереробний комплекс у Львові

7 вересня

Делегація Європейського банку реконструкції та розвитку побувала на вулиці Пластовій у Львові, де мають збудувати новий сміттєпереробний завод. Зараз проект комплексу на стадії отримання дозвільних документів, щоб пройти комплексну держбудекспертизу. Це дозволить почати будівельні роботи. Бажання будувати завод уже виявили 12 компаній з 11 країн світу. Вони подали свої документи на перший обов’язковий етап – «прекваліфікація».

«Ми хочемо у найближчі тижні, тобто до кінця вересня, хочу вірити, оголосити перелік компаній, які проходять далі. Вони будуть подавати свої пропозиції технічні і комерційні, щоб ми до кінця року підписали цей контракт», – розповів керівник комунального підприємства ЛМКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Комплекс передбачає механіко-біологічну очистку. Такі вже працюють у Софії, Вільнюсі, Каунасі та кількох містах Польщі. ЄБРР виділяє 41 мільйон євро на будівництво заводу та рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища.

«Я сподіваюсь, що якщо тендерні процедури завершаться достатньо швидко, то будівництво вже може бути розпочато наступного року і, відповідно, впродовж максимально 2 років ми би очікували, що завод тут буде. І він буде функціонувати так, як ми і ви цього хотіли», – каже старший банкір ЄБРР в Україні Денис Гайовий.

Зараз тривають процедури, пов’язані з оцінкою впливу на довкілля. На черзі ‒ громадські обговорення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Вселенський патріарх зробив нову заяву щодо надання автокефалії українській православній церкві
Початок тижня в Україні розпочнеться з сильних дощів і відчутного похолодання
Водійка Mersedes A170 вчинила дивну ДТП в центрі Львова. Фото дня
«Щоб перемогти смерть, доведеться перестати бути людиною»
В Одесі здійснено збройний замах на місцевого активіста
В окупованому Криму заявили про нестачу питної води
Найкращі фото 25 Book Forum Lviv
Український співак Іван Попович потрапив у важку ДТП
ФК «Львів» та «Карпати» зіграли у бойову нічию
Мати Кузьми «Скрябіна» заявила про неправомірне використання похоронними бюро портрета її сина