Комітет ФІФА з етики відкрив справу проти генсека організації Вальке

12:29, 7 січня 2016

Арбітражна палата Комітету з етики ФІФА відкрила справу проти генерального секретаря організації Жерома Вальке. Про це 7 січня інформує прес-центр Міжнародної футбольної федерації.

Представник цього комітету Корнел Борбел, який здійснював розслідування, завершив свою роботу, заявили у ФІФА. В якості покарання він пропонує відсторонити генерального секретаря федерації від футболу на дев'ять років та стягнути з нього штраф у розмірі 100 тисяч швейцарських франків (близько 92 тисяч доларів США). Вальке звинувачують у корупції та отриманні «подарунків і інших вигод».

Більш детальну інформацію палата наразі не дає з причин, пов'язаних з правом на конфіденційність і презумпцію невинності, не доведено провину підозрюваного.

Напередодні Вальке відсторонили від футбольної діяльності ще на 45 днів.

Зазначимо, що у вересні стало відомо, що генеральний секретар ФІФА Жером Вальке відсторонений від роботи через підозри в несумлінному виконанні своїх обов'язків. Тоді у федерації стверджували, що організації стало відомо про можливу причетність Вальке до схеми продажів квитків на матчі ЧС-2014 у Бразилії за сильно завищеними цінами.

Сам чиновник звинувачення на свою адресу відкидає.

Як повідомляв ZAXID.NET, 21 грудня комітет з етики ФІФА вирішив відсторонити від футболу президента ФІФА Йозефа Блаттера та президента УЄФА Мішеля Платіні на 8 років. Причиною такого рішення став підозрілий платіж у $2 млн, який у лютому 2011 року президент ФІФА переказав президенту УЄФА. За словами обох функціонерів, це була виплата Мішелю Платіні за роботу радника президента УЄФА у період з 1998 до 2002 року.