Комітет соцполітики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної Ради рекомендував парламенту запровадити накопичувальну систему пенсійного страхування з 1 січня 2019 року. Про це повідомив у Twitter міністр віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.
«З 1 січня 2019 р запрацює накопичувальна система пенсійного страхування. Є шанс на це! Комітет підтримав нашу позицію в пенсійному законопроекті», – написав він.
За інформацією «Українських новин», на засіданні комітету були підтримані відповідні поправки до законопроекту про пенсійну реформу №6614 при підготовці до другого читання.
«Перерахування страхових внесків у накопичувальну систему пенсійного страхування впроваджується з 1 січня 2019 року», – сказано у поправках.
Вони передбачають, що учасниками накопичувальної системи пенсійного страхування є особи, які станом на 1 січня 2019 року підлягають обов’язковому державному пенсійному страхуванню.
При цьому особи, яким станом на 1 січня 2019 року залишилося менше ніж 10 років до досягнення пенсійного віку, можуть відмовитися від внесків у накопичувальну систему пенсійного страхування.
Також передбачається, що особи, які досягли пенсійного віку, не можуть робити внески в накопичувальний фонд.
Крім того, Кабінету міністрів поручається до 1 липня 2018 року забезпечити створення інституційних компонентів функціонування накопичувальної системи пенсійного страхування.
До слова, накопичувальна система пенсійного страхування належить до другого рівня пенсійної системи. Базується на накопиченні коштів застрахованих осіб у Накопичувальному фонді або у відповідних недержавних пенсійних фондах і подальшому фінансуванні витрат на оплату договорів страхування довічних пенсій, а також одноразових виплат на умовах та в порядку передбачених законом.
Як повідомляв ZAXID.NET, Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект №6614 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».
Парламент планує передбачити підвищення необхідного страхового стажу для виходу на пенсію до 25 років в 2018 році і до 35 років щорічно до 2028 року. Також пропонується перегляд умов призначення пенсії за віком у 60 років з 1 січня 2018 року. Водночас застрахована особа має право самостійно визначити свій пенсійний вік.