Комітет ВРУ підтримав створення ТСК у справі «вагнерівців»

13:12, 7 жовтня 2020

Комітет Верховної Ради з питань регламенту підтримав проект постанови щодо створення тимчасової слідчої комісії з розслідування справи «вагнерівців». Про це у середу, 7 жовтня, повідомив нардеп фракції «Голос», секретар комітету ВР з питань нацбезпеки Роман Костенко на своїй сторінці у Facebook.

«Регламентний комітет підтримав наш проект постанови про створення тимчасової слідчої комісії щодо «вагнерівців». Тепер постанову винесуть у зал на розгляд Верховної Ради… Уже достатньо чуток та неправди щодо справи «вагнерівців». Досить закривати на це очі та ігнорувати. Парламент має розібратися, чи була державна зрада в Офісі президента»,написав він.

Зазначимо, що ще 16 вересня у Верховній Раді зареєстрували проект постанови щодо створення Тимчасової слідчої комісії, яка розслідуватиме зрив української спецоперації по затриманню бойовиків «Вагнера» у Білорусі.

Як інформував ZAXID.NET, 13 вересня петиція з вимогою розслідувати справу «вагнерівців» набрала понад 25 тис. голосів.

Ще 17 серпня з'явилася інформація про те, що спецоперація СБУ із затримання в Києві бійців, що воювали проти України на Донбасі, зірвалася нібито після наради в Офісі президента. Про зрив операції повідомив агент НАБУ Євген Шевченко.

Згодом з посиланням на власні джерела про це заявив головний редактор видання «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов. За його словами, ГУР Міноборони, СБУ та департамент з військових злочинів Офісу генпрокурора більше року тому почали операцію з розшуку та затримання терористів. У складі групи, яку мали схопити, були люди, ймовірно причетні до збиття Boeing МН-17, Іл-76 під Луганським аеропортом, АН-26 близько Луганська. Спецслужба завербувала найманців, запропонувавши їм «роботу» від імені російської ПВК МАР з охорони нафтових вишок у Венесуелі. Під час вербування, демонструючи свій рівень кваліфікації потенційному роботодавцю, вони дали під запис свідчення про злочини на території України.

За планом, 24 липня групу мали привезти з Москви в Мінський аеропорт, не затримуючись у Білорусі. 25 липня група мала вилетіти в Туреччину рейсом Мінськ - Стамбул. Під час перельоту літак мав екстрено сісти в одному з українських аеропортів. Під виглядом медпрацівників в літак зайшла би група спецназу і затримала би «вагнерівців».

Однак 24 липня заступник голови Служби безпеки України Руслан Баранецький та начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба доповіли про проведення фінальної стадії операції в Офісі президента. Після доповіді Єрмак нібито попросив відкласти спецоперацію, посилаючись на те, що операція могла б зірвати обмін полоненими, який готувався у той час, та початок перемир'я. Президент Зеленський наказав перенести операцію на 30 липня. Проте напередодні рейсу, 29 липня, спецслужби Білорусі затримали всю групу.

Андрій Єрмак в коментарі LB.ua заявив, що ця інформація про операцію є добре продуманою та спланованою дезінформаційною кампанію проти України. Інформацію про спецоперацію спростував і новий голова української розвідки Кирило Буданов.

Екс-керівник розвідки України Василь Бурба, якого президент Володимир Зеленський звільнив 5 серпня нібито за вимогу розслідувати провал операції із захоплення «вагнерівців» заявив, що інформація про справу «вагнерівців» є спробою завдати шкоди українським спецслужбам.

11 вересня генпрокурор України Ірина Венедіктова заявила, що за заявами про можливий зрив української спецоперації щодо «вагнерівців», які були затримані в Білорусі, в Україні відкрито вже не одне кримінальне провадження.