Комітет з нацбезпеки ВРУ просить Генпрокуратуру дати оцінку діям Надії Савченко

16:55, 18 січня 2017

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони ухвалив рішення звернутися до Генеральної прокуратури України з проханням дати оцінку щодо того, чи є в діях народного депутата Надії Савченко порушення закону про боротьбу з тероризмом і ознаки державної зради, повідомив «Інтерфакс-Україна».

Відповідне рішення було прийняте після заяви члена комітету, нардепа Івана Вінника та представників Служби безпеки України.

Під час засідання народний депутат Іван Вінник закликав Службу безпеки України відкрити кримінальне провадження відносно Надії Савченко за державну зраду.

«Хотів би звернутися до представників СБУ і зробити заяву про кримінальне правопорушення по факту вчинення умисних дій на шкоду територіальної цілісності та сувернітету, національної безпеці України за попередньої кваліфікації ст. 11 – державна зрада. Факт провадження ви зобов’язані зареєструвати», – сказав він, повідомила «Українська правда».

Вінник звинуватив Савченко у переговорах з терористами і у підіграванні ворогу України. Також Вінник запропонував виключити Савченко з комітету нацбезпеки.

«Я готова захищатися перед судом, перед будь-ким. Я не порушувала жодних законів України», – зазначила у свою чергу Надія Савченко.

Тим часом начальник штабу Антитерористичного центру СБУ Геннадій Кузнецов на засіданні комітету пояснив, що с. 16 закону «Про боротьбу з тероризмом» визначає умови проведення переговорів з терористами, а також покладає ці обов'язки на осіб, спеціально уповноважених на це керівництвом оперативного штабу, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Надія Вікторівна (Савченко) на це оперативним штабом управління АТО не уповноважував», – сказав він.

Крім цього, за словами Кузнецова, слід проаналізувати ст. 17 цього закону.

«Зазначена стаття передбачає заборону поширення через ЗМІ або іншим шляхом інформації, яка може ускладнити проведення АТО і / або створити загрозу життя і здоров’я заручників», – пояснив начальник штабу АТЦ.

При цьому він зазначив, що дані про персональний склад представників оперативного штабу, які беруть участь в АТО, а також про осіб, які сприяють проведенню АТО, можуть бути оприлюднені лише за їхньою згодою.

«Як нам відомо, станом на сьогодні інформація про отримання зазначеної згоди від осіб, перелік яких був оприлюднений Надією Вікторівною, у нас відсутня», – сказав Кузнецов.

Врешті члени комітету підтримали пропозицію його голови Сергія Пашинського звернутися до Генпрокуратури за правовою оцінкою дій нардепа Надії Савченко.

Нагадаємо, 7 грудня Надія Савченко таємно зустрілася з ватажками терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР» в Мінську, заявивши згодом, що метою цієї зустрічі було «посилення Мінського формату».

10 січня Надія Савченко оприлюднила списки заручників на непідконтрольних владі України територіях Донбасу, українських політв’язнів, утримуваних у російських тюрмах і в окупованому Росією Криму, а також список осіб, яких керівництво «ДНР/ЛНР» хоче отримати від української сторони.

У Службі безпеки України назвали опубліковані 10 січня списки некоректними.