Гірничо-металургійна група «Метінвест» опосередковано увійшла до складу акціонерів підприємства «Шахтоуправління Покровське» (Донецька обл.), яке є найбільшим виробником коксівного вугілля в Україні. Про це йдеться у системі розкриття інформації НКЦПФР, передає «Інтерфакс-Україна».
Згідно з даними, з другого кварталу 2017 року 57,3% акцій «Покровського» переведені з підприємства «Донецьксталь» на «Індастріал коал холдинг» (ICH). При цьому 24,9% ICH нині належить Metinvest BV (Нідерланди).
Решта 75% акцій ICH розподілені між кіпрськими Altana Limited (24,9%), Misandyco Holdings LTD (24,9%), Mastino Тrading LTD (0,04%) і віргінською Treimur Investments Limited (24,9%).
Altana, Мisandaiko та Мastinto також підконтрольний Дніпровському коксохімічному заводу (ДКХЗ).
Зазначається, що «Метінвест» веде роботу з Антимонопольним комітетом України (АМКУ), щоб отримати статус офіційного бенефіціара ДКХЗ. При цьому він вже отримав низку дозволів антимонопольних органів інших країн на придбання цього підприємства.
Нагадаємо, раніше компанія «Метінвест» заявляла, що зацікавлена у налагодженні партнерства з іншими компаніями або придбанні нових активів з метою заміщення своїх підприємств, що знаходяться на тимчасово непідконтрольній Україні території, управління якими акціонери втратили в березні 2017 року.
Основними акціонерами «Метінвесту» є група СКМ Ріната Ахметова (71,2%) і «Смарт-холдинг» Вадима Новинського (23,7%), які спільно керують компанією. «Метінвест Холдинг» – керівна компанія групи «Метінвест».
Шахтоуправління «Покровське» (раніше – «Красноармійська-Західна №1») до останнього часу входило в промислово-фінансову групу «Донецьксталь», основним власником якої є громадянин РФ Віктор Нусенкіс. «Покровське» – найбільший в Україні виробник вугілля, що використовується для виробництва коксу.
Як повідомлялося, гендиректор «Метінвесту» Юрій Риженков в червні в інтерв'ю Bloomberg повідомив, що група зацікавлена в налагодженні партнерства з іншими компаніями або придбанні нових активів з метою заміщення своїх підприємств, що розташовані на тимчасово непідконтрольній Україні території, управління якими акціонери втратили з 15 березня 2017 року.