Потужностей полігонів на Львівщині замало, аби вивезти із міста усі накопичені відходи. Тому в обласній адміністрації намагаються домовлятись з іншими областями. У Львові зараз найбільше перевантажених майданчиків у Шевченківському та Сихівському районах. Найгірше ситуація там, де обслуговує компанія «АВЕ Львів».
З переповнених смітників, розповідають сихівчани, до їхніх квартир пробираються тепер вже не лише мухи. Розвелися й небезпечні гризуни. А люди просто у відчаї.
«Те, що більше ніж півтора місяця жодної машини не було – це точно. В нас на Морозній, 8 не вивезли сміття жодного разу», – розповіла сихівчанка Ірина.
«Я не знаю, куди вже звертатись: гаряча лінія не піднімає телефон, там додзвонитися не можна, тут додзвонитися не можна. Хто з нами буде говорити?! Ну будемо перекривати дороги і все! Нас так на виживання просто кидають», – поділилася мешканка вулиці Морозної на Сихові Христина.
Забрати б і раді, та не мають куди, розповідають у компанії «АВЕ Львів». У Сихівському і Шевченківському районі цей перевізник має понад 300 майданчиків. Техніки, кажуть, не бракує. А от лімітів на полігонах області й далі замало, навіть після того, як з ними почала домовлятись область.
«Починали ми кілька тижнів тому від восьми автомобілів, потім більше. Більше, так збільшили зараз вже до понад 20 автомобілів на добу. Але зараз маємо 200 майданчиків, таких, що перенакопичені. А полігони зацікавлені приймати, полігони хочуть, але є певний спротив мешканців, влади. Та все це обговорюється, спілкуємося і є порозуміння, вивозимо», – розповів комерційний директор компанії «АВЕ Львів» Юрій Демцьо.
Усі львівські перевізники вивозять зараз до 600 тонн сміття на добу. А треба удвічі більше. Тому почали шукати полігони поза межами Львівщини.
«У мене був ряд візитів по інших областях України, зустрічі з керівниками полігонів. І ми вже маємо попередні домовленості, що інші області так само долучаться до допомоги місту Львову. Крім цього, вперше у Львові започатковано зважування сміття, яке вивозиться з міста Львова. Сьогодні вже працюють відповідні ваги і кожна машина через них проходить», – повідомив директор департаменту ЖКГ Львівської облдержадміністрації Назарій Романчук.
Повністю очистити місто обласні посадовці обіцяють до середини липня. А мешканців просять телефонувати в адміністрацію, якщо майданчик біля будинку не прибирають. Номер гарячої лінії в ЛОДА – 276 17 94.