Американський виробник одягу Levi Strauss почав використовувати роботів у процесі надання остаточного вигляду джинсам - створенню ефектів потертості і зношеності, дірок тощо. Про це пише газета Financial Times.
У компанії вважають, що до 2020 року роботи, здатні виконувати відповідні дії за допомогою лазера, замінять практично всіх працівників, які наразі здійснюють ці процеси, є трудомісткими і, в деяких випадках, шкідливими для здоров'я. Мета змін - зменшення відходів, витрат, а також скорочення тривалості процесу надання джинсам остаточного вигляду відповідно до різних варіантів дизайну.
Levi Strauss, що є приватною компанією, не розкриває даних, який обсяг коштів вона має намір інвестувати в цю програму. За словами головного виконавчого директора Levi Strauss Чипа Берга, який очолив компанію в 2011 році, використання роботів є майбутнім у виробництві джинсів. Роботам, що декорують джинси за допомогою лазера, на кожну пару потрібно 90 секунд, а щоб домогтися того ж ефекту вручну, доводиться витратити близько 6-8 хвилин.
Надалі Levi Strauss має намір постачати підрядникам для виконання фінішних робіт моделі джинсів трьох базових відтінків - світлого, середнього і темного, з тим, щоб надалі вони за допомогою лазера могли надати їм остаточного вигляду відповідно до тисячі різних видів дизайну, заявив віце-президент Levi Strauss Барт Сайтс, що відповідає в компанії за інновації.
За даними видання, така лінія вже працює в Неваді, куди дизайнери Levi Strauss надсилають цифрові файли-основи для створення остаточного декору роботами. Впровадження роботів у виробничий процес показує зростання ролі автоматизації виробництва у 21-му столітті, пише FT. Це, як очікується, призведе до зростання конкуренції серед робітників галузі у країнах, що розвиваються, таких як Бангладеш або Мексика.
Згідно з даними Міжнародної організації праці, понад 40 млн людей задіяні в сфері виробництва одягу лише в країнах Азії, економіка яких ще розвивається. Levi Strauss, що має 135-річну історію, продає щорічно близько 150 млн пар джинсів. У 2017 році компанія скоротила прибуток на 3% - до $281 млн, збільшивши виторг на 8%, до $4,9 млрд.