Підрядна компанія «Онур», яка виконує реконструкцію вул. Степана Бандери у Львові, ще не отримала коштів з міського бюджету за роботи. Зараз компанія ремонтує вулицю власними коштами, а оплату отримає уже після оформлення актів виконаних робіт.
За словами головного інженера львівського офісу компанії «Онур» Віктора Онищука, зараз на вул. Бандери щоденно працює близько 50 робітників, які займаються заміною інженерних мереж, зокрема прокладанням водопроводу, заміною мереж каналізації та будівництвом магістрального колектора. На першій ділянці біля вул. Чупринки підрядник уже готується до облаштування основи дорожнього покриття.
Віктор Онищук наголошує, що компанія «Онур» не отримала фінансування робіт з міського бюджету і наразі закуповує усі матеріали власними обіговими коштами.
«Ми приступили до виконання робіт, не отримавши авансу на закупівлю матеріалів. Ми виконаємо власним обіговими коштами цей обсяг робіт. Трохи прикро, коли це використовується чи коментується з політичної точки зору. Ми будівельники, ми забезпечуємо життєдіяльність та інфраструктуру міста. Ми довго працюємо в Україні, наше завдання – якісно і своєчасно виконувати поставлені завдання», – наголошує Віктор Онищук.
За його словами, лише за матеріали з влаштування кріплень для земляних робіт компанія уже витратила близько 5 млн грн. Також власним коштом «Онур» закуповує труби, метал та інші матеріали.
Заступник директора департаменту ЖКГ Львівської міської ради Андрій Білий заявив, що підрядник отримає гроші за роботи уже після оформлення актів виконаних робіт. Передбачений договором аванс підряднику виплатять у грудні.
«Ми не робимо на око оцінок. Є проект, який каже, що для того, щоб поміняти колектор на глибині 6 метрі, треба вивезти ґрунт, записати пісок, треба його утрамбувати, є техніка, розцінки. Це все просто перевіряється. Ми знаємо, що треба поміняти під час реконструкції, і даємо перелік проектанту. Проектант складає кошторис, який перевіряє державна незалежна експертиза. Після того цей проект йде на тендер через Prozorro, і там вже визначається ціна робіт. Але під час виконання робіт ціна може коригуватися як в меншу, так і в більшу сторону. За всіма роботам є технагляд – це особа, яка визначена замовником і яка має персональну кримінальну відповідальність за все, що підпише. У нас є міське управління фінансового аудиту і контролю, яке перед виплатою за актами перевіряє виконання всіх робіт», – пояснює Андрій Білий.
«Прикро через спекуляції, коли замість того, щоб тішитися, що місто розвивається, постійно переводиться в нішу тему, мовляв, там десь хтось бруківку краде чи ціни завищує», – додає Андрій Білий.
Нагадаємо, ще перед стартом реконструкції вул. Бандери її різко почав критикувати кандидат на голову Львівської ОТГ Олег Синютка. Він часто у своїх виступах перед ЗМІ заявляє, що вартість робіт на цій вулиці завищена, порівнюючи її з цінами на ремонт львівських вулиць, які проводились ще у 2011 році. Жодних доказів своїм припущенням Синютка наразі не навів.
Нагадаємо, вул. Бандери закрили на реконструкцію в кінці вересня 2020 року. Роботи на об'єкті поділено на три етапи. Перший етап — від вул. Чупринки до вул. Антоновича, другий — від вул. Антоновича до вул. Героїв УПА, третій — від вул. Героїв УПА до вул. Городоцької. Проект реконструкції вул. Бандери розробила організація «ТрамДорПроект». Загальна вартість робіт – 209,5 млн грн.