Компанія SpaceX успішно запустила Crew Dragon з астронавтами на МКС

Вперше в історії астронавти полетіли в космос на кораблі, збудованому приватною компанією

22:52, 30 травня 2020

Космічний корабель Crew Dragon, який збудувала компанія SpaceX Ілона Маска, 30 травня успішно вирушив у космос із Космічного центру імені Кеннеді, що в штаті Флорида. Вперше в історії астронавти в космос полетіли на кораблі, збудованому приватною компанією.

Запуск Crew Dragon відбувся о 22:22 за київським часом з мису Канаверал, його прибуття на МКС очікується 31 травня о 17:30. 31 травня о 20:02 за київським часом астронавти вийшли на МКС.

Crew Dragon був запущений за допомогою ракети-носія Falcon 9. Її унікальність у тому, що в разі збереження її ступеню після посадки на Землю вона може використовуватися повторно.

Екіпаж Crew Dragon складається з двох досвідчених американських астронавтів: 49-річного Роберта Бенкена й 53-річного Дуґласа Герлі. На космічному кораблі вони мають дістатися Міжнародної космічної станції вже 31 травня.

фото NASA

Окрім того, що це перше в історії відправлення людей у космос на комерційному апараті, це ще й перший за дев’ять років запуск із території США. Досі американські космонавти вирушали в російському космічному кораблі «Союз» із космодрому Байконур. У разі успішного запуску США відмовиться від послуг російських кораблів, що означатиме кінець монополії Росії на транспортування людей у космос.

Зазначимо, що вартість відправки одного астронавта на МКС компанією SpaceX обійдеться NASA в 50 мільйонів доларів. «Роскосмос» бере за цю послугу майже вдвічі більше - 90 мільйонів доларів.

Зазначимо, що Crew Dragon намагалися запустити ще 27 травня, але тоді цьому завадили несприятливі погодні умови.

Поки невідомо, як довго Бенкен і Херлі перебуватимуть на орбіті. Спершу місія мала тривати від тижня до двох, адже вона є лише тестовою. Проте, не виключено, що астронавтам доведеться провести на станції до чотирьох місяців. Однак сонячні панелі Crew Dragon не розраховані на перебування в космосі понад 119 діб, тож восени Бенкен і Херлі точно мають повернутися на Землю.

Успішний запуск пілотованого комерційного корабля допоможе прискорити успіх космічної місії NASA «Артеміда», мета якого – здійснення пілотованого польоту на Місяць до 2024 року.