Компанія «Ригас Карте» готова впроваджувати у Львові систему електронного квитка. Як вважає начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради Сергій Кіраль, ця компанія зможе ефективно забезпечувати надання послуг у сфері громадського транспорту міста.
«Досвід Риги для нас є досить цінний, адже вони уже провели велику роботу з вивчення та адаптації системи, тобто ми маємо змогу застосувати фактично адаптовану до наших умов систему. По-суті, ми перекладаємо однакову модель з одного міста в інше, адже у Ризі та Львові системи транспорту дуже подібні. Компанія «Ригас Карте» свого часу перейняла у «ЕйСіЕс» досвід упровадження електронного квитка, адаптувала його до наших пострадянських умов, впровадивши проект в Ризі – місті, яке дуже схоже за своєю транспортною структурою, за ментальністю та іншими моментами до Львова. І цей досвід вони готові передати Львову», - розповідає начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій ЛМР Сергій Кіраль.
«Сьогодні важливим питанням є залучення передового досвіду для розвитку українських підприємств у цій сфері.
Якщо фаховий і досвідчений партнер бере на себе ризики експлуатації системи електронного квитка, у випадку збоїв – він відповідатиме своїм майном і своїми коштами. Це буде зазначено в договорах у вигляді штрафних санкцій. Адже, якщо система кілька днів не попрацює, – це збитки у мільйони гривень. Сьогодні грошовий оборот у сфері транспорту становить близько 1,5 млн грн щодня», - додав Сергій Кіраль.
За словами Сергія Кіраля, українські підприємства можна залучати до реалізації таких великих проектів сфери громадського транспорту в якості підрядників.
Відтак, для впровадження електронного квитка у Львові потрібно, в першу чергу, зареєструвати спільне підприємство – ТзОВ «Леокарт», у якому 51% статутного капіталу належатиме львівському комунальному підприємству, а 49% - ТзОВ «Ригас Карте».
«ТзОВ «Леокарт» буде зареєстроване у Львові, тобто всі податки сплачуватимуть, відповідно до чинного податкового законодавства, у Львові.
Нагадаємо, фінансова ефективність діяльності ТзОВ «Ригас Карте» підтверджена державним контролем Латвії у 2010 році. За розрахунками, з моменту введення електронного квитка у Ризі зекономлено близько 20% грошового обороту в рік, тобто близько 3 млн латів. Подібно в м. Ліоні (Франція) з упровадженням електронного квитка за кілька місяців доходи зросли на 40%, у м. Ніцці (Франція) - на 25%, у Софії (Болгарія) – на 20%.
Довідка:
ТзОВ «Ригас Карте» – компанія, яка створена у 2007 році у м. Ризі для реалізації спільного проекту з упровадження системи електронного квитка для оплати проїзду у сфері громадського транспорту між французькою компанією «ЕйСіЕс» (ACS) та комунальним транспортним підприємством м. Риги «Ригас Сатиксмес». Фірма «Ригас Карте» виникла за рахунок 51% вкладень фірми «Ригас Сатиксмес» та 49% вкладень «ЕйСіЕс».
Французька Компанія «ЕйСіЕс» має понад 40 років діяльності на ринку електронного квитка у сфері громадського транспорту, а останні 20 років «ЕйСіЕс» входить у трійку світових лідерів цієї галузі.
«ЕйСіЕс» входить в групу компаній «Ксерокс» (у 2011 році «ЕйСіЕс» викупила американський «Ксерокс» - одного з найбільших виробників програмного забезпечення та техніки) та має понад 40 років досвіду діяльності на ринку електронного квитка. У компанії «ЕйСіЕс» працює близько 750 працівників, щоденний оборот становить близько 300 млн дол. США, здійснюється понад 100 млн транзакцій щодня, за роки діяльності вироблено і встановлено 150 тис. терміналів – валідаторів.