Компанії «Chevron» не буде вигідно мінімізувати кількість шкідливих відходів у процесі видобування сланцевого газу, оскільки її планують звільнити від платежів за забруднення довкілля. Про це 2 жовтня на громадських слуханнях щодо видобутку сланцевого газу на Львівщині сказав голова ГО «Бюро екологічних розслідувань», адвокат Дмитро Скрильніков.
Він висловив зауваження до того, що угода про розподіл вуглеводнів, щодо якої 3 жовтня має пройти голосування Львівської облради, передбачає віддати компанії «Chevron» на Львівщині значну територію на 50 років.
«Мова не йде про те, щоб спочатку знайти тут сланцевий газ, а тоді говорити про надання території під видобуток», – сказав Дмитро Скрильніков.
Щодо ймовірного забруднення води, експерт зауважив, що раніше територія Олеська на Львівщині славилась соєю мінеральною водою.
«Воду з першої свердловини тут добули на глибині 1,5 км. Зараз це глибина 700 м, а не 300-400м», – сказав він.
Зазначимо, ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Олександр Бондар наголосив, що водний горизонт пролягає на глибині 200-400 м, а глибина свердловини, на якій проводять вивільнення газу 2-4 км, тому забруднення водного горизонту малоймовірне.
Водночас Дмитро Скрильніков сказав: «Ми не отримали відповіді, що буде з відходами (які утворюються в процесі видобування сланцевого газу, – ред.), де і скільки буде забиратися води. Якщо на Західній Україні немає зараз місць для складування таких відходів, то чи не відкладаємо ми цю проблему на майбутні покоління?!».
Також він зауважив, що угода компанії «Chevron», яку погодили в Івано-Франківській області, не втратила конфіденційності, як про це кажуть в мінекології, а умови, які створені для компанії «Chevron» згаданим проектом угоди ставлять інші компанії у нерівне становище. «Ми ще не знайшли газу, а вже подарували компанії плату за забруднення повітря тощо. І це суперечить міжнародному принципу, що забруднювач – платить. Чи буде вигідно забруднювачу в таких умовах мінімізувати обсяги шкідливих викидів, якщо він за них не платить?», – сказав Скрильніков.
Як інформував ZAXID.NET, радник міністра екології та природних ресурсів Володимир Ігнащенко запевнив, що у разі погодження Львівською облрадою завтра угоди з компанією «Chevron» щодо роздолу вуглеводнів, остання буде оприлюднювати назви хімічних речовин, які застосовуватимуть у розчині для добування сланцевого газу (згідно з технологією, його заливають у свердловину, – ред). Про це повідомив 2 жовтня
Нагадаємо, раніше Володимир Ігнащенко раніше розповідав, що на стадії досліджень «Chevron» планує вкласти 354 млн доларів, а загалом підприємство планує інвестувати 25 млрд доларів у видобуток сланцевого газу на Львівщині.