Мешканці приватного сектора неохоче укладають угоди з компаніями, які вивозять сміття. Через це ті, хто живе в багатоповерхівках, змушені платити більше, адже послуга є складовою частиною квартплати. Комунальники ж запевняють: тарифи збалансуються лише тоді, коли приватники почнуть платити.
На вулиці Боткіна біля смітників одна за одною паркуються автівки із сусіднього приватного сектора. Вивантажують навіть не побутові відходи, а будівельні, – що заборонено. Частенько урни переповнені.
«Мікрорайон великий. Треба було б ще поставити», – розповів місцевий мешканець Ігор.
І така картина – не рідкість по місту. Замість того, аби укласти угоду і мати індивідуальні баки, заможні львів`яни усе викидають у загальні контейнери. Хоча ця послуга не дорога. Близько 9 грн за особу в місяць, пояснили в одній з компаній, що вивозить сміття у Львові.
«Це не дорого. Порівняно з тим, які є ціни. Це досить дешево. Є ще проблема на законодавчому рівні. Не можемо по закону зобов’язати укладати договори. Ми подаємо в суди (на мешканців приватних секторів, які сміття викидають у загальні контейнери, – ред.). Намагаємося боротися в такий спосіб», – зазначив керівник відділу логістики Юрій Демцьо.
Щоправда, у Ратуші запевняють, з 2010 року, відколи почали укладати угоди з приватними садибами, лишилось тільки 20% тих, хто вперто цього уникає. Та й ті, хто має баки, – усіляко хитрують.
«Звичайно, біля кожного майданчика сторожа не поставиш. Щоб він стежив, хто привозить – приватний чи не приватний. Навіть ті, що мають, стараються їх не наповнювати. І є такі люди», – пояснює в.о. начальника управління житлового господарства Борис Березяк.
А ще районні адміністрації можуть оштрафувати таких недобросовісних сусідів. Спеціальні комісії визначають порушників після скарг мешканців.