«ПриватБанк» провів реструктуризацію кредитного портфеля і перевів заборгованість 170 попередніх позичальників на понад 30 нових, які заборгували банку понад 110 млрд грн. Ці фірми мають ознаки фіктивності, йдеться в сюжеті програми журналістських розслідувань «Схеми».
Журналісти отримати доступ до підготовленого аудиторською фірмою Ernst & Young проекту аналізу фінансово-господарської діяльності «ПриватБанку».
Як стверджують журналісти«Схем», у Борисполі зареєстровано відразу три такі фірми з ознаками фіктивності, вони винні банку 9,5 млрд грн. Офіс однієї з них – «Арготрейд Лтд», яка заборгувала понад 4,5 млрд грн «ПриватБанку», розташований в будівлі станції техобслуговування й автомийки.
Нині там кімнату винаймає вже інша компанія, і, крім двох столів, двох стільців і старого ноутбука, там нічого немає.
Інша фірма – «Бізнеспром Інвест», яка завинила «ПриватБанку» понад 4,4 млрд грн, має офіс за адресою масової реєстрації.
Фірма «Фіто-Пром Еволюшн», яка заборгувала «ПриватБанку» майже півмільярда гривень, також орендує одну кімнату, в якій є лише два столи і кілька стільців.
Фірма «Лекс грант», яка заборгувала «ПриватБанку» понад 4 млрд грн, зареєстрована у квартирі звичайного житлового будинку в Києві. Дверей журналістам ніхто не відчинив. Сусідка розповіла, що давно нікого не бачила там.
Оскільки журналісти не застали жодного керівника фірми на робочому місці, вони поїхали до одного з них додому. У селищі міського типу Згурівка Київської області зареєстрований Юрій Понька – засновник і керівник фірми «Тріумф 15», яка повинна повернути «ПриватБанку» понад 4,3 млрд грн. Журналістам вдалося поспілкуватися з його матір’ю. Вона розповіла, що він давно живе в Маріуполі.
Схожа ситуація і в інших регіонах. У Львові за адресою заправки «Укрнафти» зареєстровано дві фірми: «Софт-Альянс» і «Айлант Сервіс», які завинили «ПриватБанку» понад 7 млрд грн.
У Запоріжжі, також на заправці, зареєстрована фірма «Бізнес промін новація», яка заборгувала «ПриватБанку» понад 4,5 млрд грн. Таку саму суму винна банку фірма «Прем’єр бізнес брук», яка зареєстрована в Харкові в житловій багатоповерхівці.
Журналістам не вдалося поспілкуватися ні з одним засновником або керівником фірм, на яких «висять» мільярдні борги. За вказаними в реєстраційних документах номерами телефонів або ніхто не відповідає, або вони вже не обслуговуються. За адресами реєстрації цих фірм, їх засновників і керівників журналісти нікого не застали.
Водночас, як повідомили журналістам в НБУ, позичальники повинні повернути кошти до 1 липня 2017 року.