Вагомим чинником виникнення конфлікту між головою ЛОО Партії регіонів Петром Писарчуком та головою ЛМО ПР Ігорем Гладишем є те, що чинний голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк, на відміну від свого попередника Василя Горбаля, не приділяє значної уваги роботі партійних осередків у регіоні, - вважає політолог Анатолій Романюк.
«Я думаю, це в значній мірі пов’язано із тим, що якщо попередній губернатор все-таки приділяв увагу роботі партійної організації, то, можливо, на сьогодні в діяльності обласної організації чинний губернатор не є настільки присутній, або взагалі значно менше присутній. За цих умов внутрішні напруження, які існують в організації, отримали можливість вийти назовні і вилитись в те, що там простежуються конфліктні поділи», - сказав Анатолій Романюк у телефонному коментарі для ZAXID.NET 17 лютого.
Таким чином, за словами політолога, виникнення публічного конфлікту пов’язане із відсутністю зовнішньої сили, яка б цей конфлікт могла стримати. «Цей конфлікт, я думаю, існував і раніше. Завжди представник міської організації мав дуже серйозні позиції в обласних структурах, таких, як львівська партійна організація, але коли зникає стримуючий чинник, тоді конфлікти, як правило, стають більш гострими», - зазначив він.
Також Анатолій Романюк підкреслив, що розподіл посад на регіональному рівні має в Україні своє значення, у зв’язку з чим на цьому рівні часто відбувається певна боротьба за те, хто буде очолювати і представляти місцевою організацію. Саме це, за його словами, недавно відбувалося на Львівщині у ВО «Батьківщина», а також у Партії регіонів в часи Олексій Радзієвського.
Водночас політолог висловив сумнів, що конфлікт між Петро Писарчуком та Ігорем Гладишем навряд чи матиме серйозний вплив на імідж і позиції Партії регіонів у Львові та на Львівщині, бо мешканці регіону не є надто зацікавленими у цій історії і більше уваги звертають на дії представників центрального осередку ПР.
Окрім того, Анатолій Романюк сказав, що не вбачає в цьому конфлікті, а також у тому, що екс-голова Львівської митниці Роман Микитюк відмовився складати мандат депутата Львівської обласної ради від ПР після свого переведення на посаду голови Вінницької митниці (сам Петро Писарчук у цьому випадку висловив думку, що Микитюк має залишити посаду депутата), ознак падіння авторитету Петра Писарчука у львівському осередку Партії регіонів.
Нагадаємо, на початку лютого голова Львівської міської організації ПР Ігор Гладиш повідомив про те, що 5 лютого голова ЛМО партії Петро Писарчук закликав його написати заяву про звільнення. «Він свідомо сприяє розколу серед "регіоналів" у Львівської області", - заявив Гладиш. Водночас 7 лютого ЛМО Партії регіонів відмежувалася від заяв свого голови. На засіданні 14 лютого ЛМО ПР одноголосно прийняла рішення скликати партійну конференцію Львівської міської організації Партії регіонів на 26 лютого 2011 року, аби поставити в конфлікті крапку.
У коментарі для ZAXID.NET 15 лютого екс-голова Львівської ОДА, народний депутат від Партії регіонів Василь Горбаль висловив переконання, що конфлікт між Петром Писарчуком та Ігорем Гладишем шкодить іміджу Партії регіонів у Львові. Натомість сам Петро Писарчук у коментарі для ZAXID.NET 17 лютого заперечив існування конфлікту, хоча й сказав, що Ігор Гладиш «мав в носі» Партію регіонів.