Конгрес США прийняв 25 березня поправки до закону про охорону здоров'я, завершивши так звану процедуру "примирення". Поправки стосуються незначного збільшення пільг для пенсіонерів і незаможних родин.
Нинішнє голосування палати представників могло й не знадобитися - конгресмени схвалили поправки вже в неділю, проте сенатори-республіканці опротестували деякі деталі законопроекту, змусивши колег з палати представників голосувати вдруге.
Сам закон президент США Барак Обама затвердив 23 березня.
Після завершення процедури "примирення" Обама може констатувати, що виконав одну з головних своїх обіцянок. Деякі положення реформи охорони здоров'я вже набули чинності.
У четвер, 25 березня, Обама здійснював чергову поїздку країною з метою роз'яснення населенню суті реформи, вперше в історії наблизивши Америку до загального обов'язкового медичного страхування, інформує ТСН.
На загрози опозиції розгорнути боротьбу за законодавче скасування нововведень президент у своєму виступі в штаті Айова відповів: "Нехай спробують!"
Суть реформи полягає в тому, щоб забезпечити медичними страховками 31 млн незастрахованих американців. Для втілення програми в життя буде потрібно десять років і майже 1 трлн доларів.
До Обами спроби реформи охорони здоров'я робилися в США неодноразово, ще з часів президента Теодора Рузвельта (1901-1909 рр..). Проте всі вони були безуспішними.
Вважається, що США - єдина з індустріально розвинених держав світу, яка не запровадила у себе комплексну систему медичного забезпечення, що охоплює всіх громадян країни.
Обама підписав закон про медреформу відразу ж після схвалення його Палатою представників минулої неділі, оскільки для цього йому не було потрібно чекати результатів бюджетного обговорення в сенаті.
Реформа, яка стала пріоритетом внутрішньої політики адміністрації Обами, повинна з часом забезпечити медичним страхуванням 32 мільйонів американців, які досі не мають доступу до цієї послуги.