Конгрес українців Канади закликав Януковича ветувати закон про червоні прапори

10:58, 5 травня 2011

Відновлення та вшанування символів тоталітарного минулого справляє негативний вплив на виховання молодого покоління та є неприйнятним у цивілізованих та демократичних державах — йдеться в офіційному листі Конгресу українців Канади до Президента України Віктора Януковича.

4 травня Павло Ґрод, президент Конгресу українців Канади надіслав листа Президенту України Віктору Януковичу з проханням «накласти вето на цей провокаційний законодавчий акт, тим самим довівши громадянам України та світовій громадськості, що повернення символів тоталітарного минулого неможливе, а розвиток України як вільної демократичної держави є незворотнім», повідомили ZAXID.NET в прес-центрі Центру досліджень визвольного руху.

Тому прийняття Верховною Радою України законопроекту «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» глибоко занепокоїло нашу громаду.

«Використання червоного прапора під час заходів вшанування буде негативно сприйнято світовою громадськістю», — наголошують впливові представники діаспори.

Януковича застерегли, що «цей закон спровокує розкол в українському суспільстві, спричинить громадські безлади в країні, тим самим зневаживши пам'ять мільйонів тих, хто загинув під час Другої світової війни та від радянських і нацистських репресій».

«Відновлення та вшанування символів тоталітарного минулого справляє негативний вплив на виховання молодого покоління та є неприйнятним у цивілізованих та демократичних державах. Такі кроки завдають значної шкоди міжнародній репутації України і ставлять під сумнів прагнення керівництва держави розірвати зв'язок із тоталітарним минулим», — підкреслив Павло Ґрод від імені 1,2 мільйонів українців, які живуть в Канаді.

Копії листа також було надіслано Стівену Гарперу, Прем’єр-міністру Канади та Євгенові Чолію, Президенту Світового Конґресу Українців.

Довiдка ZAXID.NET

Конгрес українців Канади координує та представляє інтереси однієї з найбільших етнічних громад Канади (1,2 млн) і впродовж 70 років відіграє важливу роль у формуванні соціального, економічного та політичного ландшафту Канади.