Константіновський, Шуфрич і Супруненко заперечили інформацію про несплату податків

10:29, 16 лютого 2017

Депутати Верховної Ради В'ячеслав Константіновський, Олександр Супруненко і Нестор Шуфрич заперечили інформацію генерального прокурора України Юрія Луценка про несплату ними податків.

Про це вони заявили, коментуючи заяву Луценка, який має намір внести у Верховну Раду подання на зняття з них імунітету.

«За звітний період, за який ми зобов'язані відзвітувати і несемо відповідальність, я задекларував трохи більше ніж 40 млн грн доходу, і нам абсолютно незрозуміло, як з них можна нарахувати 40 млн грн несплачених податків. Якщо буде доведено, що мої аудитори і юристи неправильно порахували мої доходи і недоплатили податки, я їх сплачу. Я не виключаю варіант, за якого я сплачу зазначену суму, а потім у суді вимагатиму її назад», – процитувала Шуфрича прес-служба «Опозиційного блоку».

Константіновський у фейсбуці також заявив, що сплатив усі податки.

«Одразу після заповнення е-декларації я звернувся в НАБУ і НАЗК з проханням перевірити мою декларацію. Я сам прийшов на засідання комітету ВР з протидії корупції і роздав усім копії документів, що підтверджують мої доходи і сплату всіх податків», – повідомив він.

Те саме заявив і Супруненко.

«Жодної перевірки ДФС не було. Мене жоден з податківців не запрошував для надання будь-яких пояснень. Відповідно, ніхто з фіскальних органів у мене не просив надати додаткові документальні підтвердження доходів, які я отримав за більш ніж 20-річний період підприємницької діяльності. Публічно заявляв раніше і наголошую ще раз: я готовий надати відповідні документи, що підтверджують отримані мною доходи, податки з яких були сплачені в повному обсязі. Відповідально заявляю, що результати так званої «перевірки» ДФС (якщо вона взагалі відбувалася) за період 1998-2015 років – сфальсифіковані», – написав він.

Нагадаємо, Луценко у середу, 15 лютого, заявив, що може подати до ВР подання на зняття недоторканності з цих нардепів через несплату ними податків. Водночас генпрокурор зазначив, що у депутатів є два варіанти: ВР надає дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності, який передбачає до трьох років позбавлення волі, «або ці народні депутати сплачують відповідно до 60, 50 і 40 млн грн, чим вичерпується 212 стаття» Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів).